عنوان: تاثیر رب انار در زردی نوزادی (یک کارآزمایی بالینی در زنان در طی بارداری)

توضیح اجمالی: تاثیر عوامل زیادی در دوران بارداری از جمله سبک زندگی مادر و تغذیه و مصرف داروهای خاص بر سلامتی نوزاد به اثبات رسیده است. در این مطالعه به بررسی تاثیر مصرف رب انار در طی بارداری بر زردی نوزاد پرداخته است.

روش مطالعه: در این مطالعه یک سو کور، ۸۰ مادر باردار سالم در دو گروه درمان و گروه کنترل به طور تصادفی قرار گرفتند. در گروه درمان از هفته ۳۴ بارداری رب انار به رژیم غذایی اضافه شد. مقدار مصرف رب انار، به اندازه یک قاشق سوپخوری( ۱۰ سی سی) قبل از غذا و دو بار در روز بود. سطح بیلی روبین نوزاد در روز ۵ بعد از تولد اندازه گیری می‌شد. نوزادان با آپگار زیر ۸ و نوزادان متولد شده زیر ۳۸ هفته از مطالعه خارج شدند.

نتیجه: هم سطح بیلی روبین و هم نیاز به فتوتراپی درنوزادان گروهی که در دوران بارداری با رب انار تغذیه شده بودند، نسبت به گروه کنترل به طور معنی داری کمتر بود. تعداد نوزادانی که تحت فتوتراپی قرار گرفتند در گروه کنترل بیشتر بود. (P value = 0.029).

اختلاف سطح بیلی روبین بین دو گروه کنترل و درمان معنی دار بود (P value = 0.021).

نتیجه گیری: بر اساس این مطالعه می‌توان اضافه کردن رب انار به رژیم مادران باردار جهت پیشگیری از هایپربیلی روینمی نوزادان بعد از تولد را توصیه نمود.

Writers: Mohsen Manouchehrian, Mehrdad Shakiba, Mamak Shariat, Mohammad Hassan Lotfi, Mohammad Kamalinejad, Mohammad Babaeian

Keywords: Pomegranate, Hyperbilirubinemia, Neonatal Jaundice, Pregnancy, Iranian Traditional Medicine

جهت دانلود مقاله اینجا کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید