مطالعه اتنوبوتانی (Ethnobotanical) گیاهان دارویی کهگیلویه و بویر احمد ایران

بررسی اتنوبوتانی (Ethnobotanical) گیاهان دارویی و درمان های سنتی در منطقه کهگیلویه و بویر احمد در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ صورت گرفته است و برای اولین بار در این مطالعه ارائه می شود. این اطلاعات می تواند پایه و اساس یک تحقیق مبتنی بر شواهد برای کشف داروهای جدید باشد. در این مطالعه ۱۳۸ گونه ی گیاه دارویی متعلق به ۵۲ خانواده گیاهی در این ناحیه گزارش شده اند. خانواده کاسنی و خانوده نعنا بیشترین تعداد فراوانی از لحاظ تعداد گونه ی گیاهی دارا می باشند. بیشتر گیاهان دارویی معرفی شده برای درمان بیماری ها گوارشی و تنفسی کاردبرد دارند.  Daphne mucronata  و Teucrium polium بیشترین فراوانی را در بین گیاهان شناسایی شده دارا می باشند.

استان كهگيلويه و بویراحمد از نظر گياهان دارويي از پتانسيل اتنوبوتانيك بسیار خوبي برخوردار است. این مطالعه اولین کمک به اتنوبوتانی این منطقه است. ما از این استان اطلاعات قابل توجهی در مورد گیاهان دارویی محلی برای درمان بیماری های عمومی جمع آوری کرده ایم که آماده آزمایش بیشتر در آزمایشگاه است.

برای مطالعه متن کامل مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید ….

Click here for download Article

عنوان اصلی مقاله :

Ethnobotanical survey of herbal remedies traditionally used in Kohghiluyeh va Boyer Ahmad province of Iran

نویسندگان :

Mahmoud Mosaddegh

Farzaneh Naghibia

Hamid Moazzenia

Atefeh Pirania

Somayeh Esmaeilia

چکیده انگلیسی : 

Medicinal plants are an important element of medical system. These resources are usually regarded as part of cultural traditional knowledge. We present for the first time the results of an ethnobotanical survey in Kohghiluyeh va Boyer Ahmad province of Iran, conducted between 2008 and 2010. This information could be the basis of an evidence based investigation to discover new drugs

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید