نسل راحت الحلقوم !!
نگاهی به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های اطرافتان بیندازید، سختی‌های زیادی کشیده‌اند رنج‌ها و مرارت‌های فراوانی تجربه کرده‌اند. اما افسرده نیستند، ناامید و درمانده نیز نیستند.
درد و رنجی که نسل های امروز نسبت به آن ها تجربه می‌کنند  بسیار اندک است اما نسل های جدید دچار افسرده‌گی و درماندگی بیشتری هستند.نسل راحت الحلقوم 
یکی از دلایل این تفاوت، تعریف و دیدگاه و انتظار نسل جدید از زندگی است، نسل جدید زندگی را در ذهن خود معادل آسودگی در نظر گرفته است. از نظر نسل‌های جدیدتر زندگی یعنی راحتی مداوم و اگر ناکامی و سختی در آن رخ دهد زندگی پایان یافته‌است.
نسل گذشته اما ذهن و روان خود را برای مواجهه با سختی های زندگی آماده می‌کردند آنها می‌دانستند قراری نیست که آنها به طور مداوم آسوده باشند بلکه زندگی برای آنها به معنای دست به گریبان شدن با انواع چالش‌ها بود.نسل راحت الحلقوم 
نسل امروز ازدواج، کار، تحصیل و روابط، همه و همه را معادل با راحتی معنا می کنند و به همین دلیل در شرایط دشوار میزان تاب آوری این نسل بسیار پایین آمده است.
در روانشناسی نیز گفته می‌شود ما به پدر و مادر های نسبتا خوب نیاز داریم به این معنا که پدر مادرهای آگاه اجازه می‌دهند که فرزندانشان ناکامی بهینه را در زندگی تجربه کنند و گاهی صبر میکنند تا آنها شکست بخورند، سختی بکشند و مسئولیت زندگی خودشان را بپذیرد.
چیزی که در تربیت نسل های امروز کمتر دیده می‌شود. نسل راحت الحلقوم 
نسل های جدید مانند فردی می‌مانند که خود را برای رفتن به مهمانی آماده کرده اند در حالی که به میدان جنگ فرستاده شده‌اند و طبعا در این فضا چیزی جز ناامیدی و درماندگی تجربه نمی‌شود.
بیایید از فردا معنای زندگی را امتحان کنیم، در ذهن خود با مفهوم چالش معادل بگیریم، اینگونه خواهید دید که چقدر شهامت و توان زیستن تان بالا می‌رود. نسل راحت الحلقوم 
#ناصر_سبزیان_پور
 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید