امروزه سالاد ها در سفره و برنامه غذایی بسیاری از خانواده ها دیده می شود. زمان مصرف سالاد بحث بسیار مهمی است که با توجه به تحقیقات اندک صورت گرفته در مبحثی دیگر به آن پرداخته خواهد شد. سالاد ها از سه جهت اهمیت بسزایی دارند.
الف: بعنوان غذاهای با حجم زیاد و پر کنند معده جهت کاهش ولع به غذا خوردن و نهایتا کنترول وزن
ب: سرشار از املاح و ویتامین ها مورد نیاز بدن هستند
ج: بعلت فیبر فراوان سبب لینت طبع می شوند که از منظر طب ایرانی بسیار مهم است.
استفاده از سالاد سبزیجات تازه و کاهو برای کاهش وزن توصیه می‌شود ولی این مساله برای همه و با هر مزاجی خواص یکسانی ندارد .
اکثر سالاد ها دارای مزاج سرد و تر هستند به خصوص سالاد کاهو و سالاد شیرازی که معمولا مصرف آن به همراه آبغوره و آبلیمو بیشتر مرسوم است.
بسیاری از افراد سالاد را بعنوان یک وعده غذایی با هدف کاهش وزن مصرف می کنند. در این خصوص تاکید می شود که چاقی از دیدگاه طب سنتی به دو دسته چاقی در افراد با مزاج تر و سرد و چاقی در افراد با مزاج گرم و تر تقسیم می‌شود هر چند مصرف سالاد های متداول البته بدون سس جهت افراد با مزاج گرم و تر بعنوامن یک وعده غذایی به تنهایی  بدون هر غذای دیگری در یک وعده بسیار مفید است ولی  مصرف سالاد های معمول می‌تواند برای مزاج سرد و تر مضر باشد. در این خصوص افراد سرد و تر باید سالاد خود را از ترکیباتی مانند هویج، کلم، کمی کاهو و با حد اقل خیار و گوجه تهیه نمایند و ادویه جات گرم مانند فلفل یا زنجبیل و یا کمی آویش یا پونه یا نعنا به سالاد خود بیفزایند. ‌ در افراد دارای مزاج سرد و تر سالاد می‌تواند باعث افزایش رطوبت ، سردی بدن و مشکلات جدیدی برای فرد باشد .
جهت تعیین مزاج خود و دریافت دستورات غذایی خاص مزاج خود از لینک انتهایی مطلب استفاده نمایید.
لینک جهت تعیین مزاج ( سایت مزاج سنج)

***

به نقل از دکتر مهدی میر غضنفری، محقق طب سنتی با اندک تغییرات

ویرایش: سینا جوانبخت

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید