تخم مرغ یکی از خوراکی های پرکاربرد در غذای روزانه است. صرفه اقتصادی و تنوع در نحوه پخت این ماده مغذی با ترکیبات منحصر به فرد آن، موجب شده است که یک غذای توصیه شده در تمام طول عمر، از یک بارداری سالم گرفته تا رشد و نمو دوران کودکی و سالمندی باشد. در ادامه ی این متن با فواید و خواص تخم مرغ بیشتر آشنا می شویم:

خواص و فواید 

در حال حاضر تخم مرغ به عنوان یک منبع طبیعی و غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی ضروری بدن، پروتئین های با کیفیت بالا و آنتی اکسیدان ها شناخته می‌شود که می‌تواند در یک رژیم غذایی سالم جای گیرد. این در حالی است که همه مواد داخل یک تخم مرغ تنها ۸۲ کیلو کالری انرژی دارد. 

فواید تخم مرغ چیست؟

مواد مغذی تخم مرغ در سلامت اعضای مختلف بدن همچون مغز، سیستم قلبی متابولیک، سیستم عضلانی اسکلتی، پوست و چشم ها نقش مهمی دارند. تخم مرغ از نظر طب ایرانی یک ماده غذایی ارزشمند است که با وجود حجم اندک، از خاصیت تقویت و تغذیه بالایی برخوردار است.

بهترین و مفیدترین بخش تخم مرغ کدام است؟

بیشترین تاکید بر خوردن زرده تخم مرغ است که:

  • قابلیت غذایی بالایی دارد.
  • خون مناسبی تولید می‌کند.
  • در تقویت قلب و مغز نقش دارد.

زرده چه خواصی دارد؟

زرده تخم مرغ یکی از منابع غنی کولین و از معدود منابع غذایی ویتامین دی می باشد. میزان ویتامین دی در زرده تخم مرغِ مرغ های پرورش یافته در فضای آزاد بیشتر از سایر تخم‌مرغ‌ها است.

تخم مرغ و بیماری ها

تخم مرغ علاوه بر مصرف غذایی برای مصارف درمانی نیز قابلیت استفاده دارد:

تخم مرغ در گذشته چه مصارف درمانی داشته است؟

حکمای طب ایرانی از همه اجزای تخم مرغ برای درمان استفاده می کردند. آن ها قسمت های مختلف تخم مرغ از جمله زرده، سفیده، پوسته آهکی و پرده چسبیده به پوست را به اشکال خوراکی و موضعی برای بیماران تجویز می نمودند.

آیا مصرف تخم مرغ، حطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد؟

تحقیقات و بررسی ها در بیش از ۴۰ سال تحقیق نشان داده اند که همه بالغین سالم می توانند بدون نگرانی از خطرات بیماری های قلبی، تخم مرغ را مصرف کنند. در این مورد مطالعات بالینی فراوانی در له و یا علیه مصرف خوراکی تخم مرغ و تاثیر آن بر بیماری‌های قلبی به ویژه افزایش کلسترول خون و همچنین بیماری‌های متابولیک انجام شده است. نکته مهم این است که: مدتی است که تاثیر تخم مرغ بر این بیماری ها رد شده است.

شواهد در دسترس نشان می دهد: زمانی که تخم مرغ به عنوان بخشی از یک الگوی رژیم غذایی سالم باشد تاثیری بر فاکتورهای خطر بیماری‌های قلبی متابولیک نخواهد داشت؛ به همین دلیل انجمن های بین المللی پزشکی، تغییراتی در دستورالعمل های جدید خود مبنی بر عدم محدودیت دریافت تخم مرغ یا کلسترول منتشر کرده اند و تخم مرغ را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم ترویج می دهند.

****

منبع: برگرفته از کتاب «اصول خوردن و آشامیدن» نویسندگان: «دکتر سمیه فتحلی، دکتر فاطمه مرادی، دکتر فاطمه علیزاده» پزشک متخصص طب ایرانی

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید