پرتقال یکی از میوه های بسیار پر مصرف در کشور ما می باشد و با توجه به این که میهن پهناور ما ایران مناطق مستعدی جهت کشت و برداشت این میوه پر خاصیت دارد، جا دارد بیش از سایر میوه ها در مورد آن صحبت کنیم. علاوه بر اینکه گوشت این میوه خوشمزه به علت دارا بودن املاح و ویتامین های فراوان خواص فراوانی دارد، پوست پرتقال هم می تواند در صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرد. مربای پوست پرتقال از جمله فراورده های غذایی ارزشمند این میوه پر خاصیت می باشد. مربای پوست پرتقال به علت وجود اسانس های فراوان پوست پرتقال دارای خواص نشاط بخشی و شادی آفرین است. (اطلاعات بیشتر در مورد پرتقال) در این بخش باهم طرز تهیه مربای پوست پرتقال را مرور می کنیم.
مواد لازم:
پوست پرتقال: ۱ کیلوگرم
شکر: ۴ لیوان
آب: ۳ لیوان
آبلیمو: ۱ قاشق چایخوری
طرز تهیه:
در صورت امکان با چاقو مقداری از گوشت سفید پوست پرتقال را جدا کنید تا پوست پرتقال نازک شود سپس پوست پرتقال را به صورت هلالی برش بزنید.
برای از بین بردن تلخی پوست پرتقال، قابلمه ای را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید، پوست های پرتقال را داخل آب در حال جوش بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد. سپس پوست ها را داخل آبکش بریزید و با آب سرد آبکشی کنید (در صورت وجود تلخی این کار را ۳ بار تکرار کنید)، سپس پوست های پرتقال را داخل ظرفی پر از آب سرد بریزید و اجازه دهید ۱ ساعت در آب سرد بماند.
پس از ۱ ساعت پوست های پرتقال را آبکشی کنید. شکر و ۳ لیوان آب و آبلیمو را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید و شکر حل شود. سپس پوست های پرتقال را داخل شیره بریزید و با حرارت ملایم اجازه دهید مربا بجوشد و غلیظ شود.
مربای پوست پرتقال آماده را در ظرف دربسته بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود. همچنین می‌توانید پرتقال را با پوستش حلقه حلقه کنید و به همین صورت مربای پرتقال را آماده نمایید.

***

منبع: www.irancook.ir
ویرایش و تنظیم: سینا جوانبخت
ناظر علمی: دکتر مرتضی مجاهدی
 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید