انجیر از میوه های خوش طعم و پرطرفدار فصل تابستان است که انواع مختلفی دارد و تقریبا در بیشتر مناطق ایران رشد می کند. علاوه بر طعم دلپذیر آن، خواص متنوعی دارد و به صورت میوه تازه، میوه خشک، مربا و شربت انجیر مصرف می شود. برای تهیه مربای انجیر روش های مختلفی وجود دارد اما آنچه در ادامه می خوانید روش تهیه مربای سالم انجیر به روش طبی است.

خواص انجیر چیست؟

لطیف کننده، تحلیل برنده، تسکین دهنده حرارت و تشنگی، عرق آور و ملین و مسهل بوده برای تقویت مغز و کبد، رفع انسداد کبد و طحال، صرع، وسواس و بواسیر مفید است.

انجیر برای چه کسانی مناسب است؟

در سرد مزاجان و بیماری های رطوبی خصوصا درد کمر و مفاصل و بیماری های مجاری ادراری بسیار مفید است.

مصرف انجیر برای چه افرادی مناسب نیست؟

زیاد خوردن انجیر تازه برای دندان و کسانی که کبد و معده ضعیف دارند مضر است. خشک آن در خواص از میوه تازه ضعیف تر است.

مربای انجیر خام

مواد لازم :

انجیر زرد سالم و رسیده و کمی سفت: به میزان لازم

عسل: به میزان لازم

وانیل: نصف قاشق چای خوری برای هر شیشه یک کیلویی

طرز تهیه مربا

ابتدا انجیر ها را بشویید و در آبکش قرار دهید تا اب آن ها کاملا گرفته شود . سپس دم انجیر ها را بگیرید و آن ها را به صورت برش های نیم سانتی ببرید و در دستگاه میوه خشک کن برقی قرار دهید تا آب آن ها خشک شود و به حالت نیمه خشک و پلاسیده در آید . اگر انجیر ها را به طریقی دیگر مثلا مقابل پنکه خشک می کنید مراقب باشید که ترش و گندیده نشوند زیرا انجیر های رسیده و برش داده خیلی سریع ترش می شوند که در این صورت دیگر قابل استفاده نیستند . پس از آنکه انجیر ها به حالت نیمه خشک در امد آن ها را به دفعات در دستگاه خرد کن برقی بریزید تا کاملا خرد شود. سپس به میزان کافی عسل و وانیل به آن بیافزایید و خوب مخلوط کنید تا کاملا یکنوات شود. مخلوط به دست آمده را در شیشه بریزید، روی آن را با عسل بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید.

خواص مربای انجیر

این مربا برای دستگاه گوارش بسیار سودمند و برای کودکان و نوجوانان بسیار انرژی زا است.

 

****

 

منبع: برگرفته از کتاب «تغذیه در طب ایرانی اسلامی» نویسندگان: دکتر غلامرضا کردافشاری، دکتر حوریه محمدی کناری، دکتر سید سعید اسماعیلی، دکتر مریم مقیمی»

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید