مهمترین مطلب در مورد شروع ماساژ اینست که پزشک متخصص بیماری هر فرد مجوز انجام ماساژ را بدهد و بهترین حالت انجام ماساز انجام آن زیر نظر متخصص طب فیزیکی توانبخشی ، فیزیتراپیست، و پزشکان دوره دیده می باشد.
دردهای مزمن، آسیب‌های تاندونی، مشکلات مفصلی و ستون فقرات بویژه کمر درد و گردن درد، بازتوانی پس از سکته مغزی، فلج مغزی، آسیب‌های ورزشی، گرفتگی‌های عضلانی، سندرم تونل کارپال، سیاتیک، آسیب‌ها و درد مفصل شانه، سردردها، یبوست، میگرن ، چاقی موضعی، اختلالات قاعدگی، استرس، ضعف و فلج‌های عضلانی از جمله مواردی است که ماساژ پزشکی می‌تواند به درمان آنها کمک کند.
نکته بسیار مهم در اینجا اینکه، ماساژ درمانی باید از سوی افراد متخصص، آموزش دیده و مجرب که با اصول پزشکی آشنا هستند و می‌توانند تشخیص صحیحی از مشکل بیمار داشته باشند، انجام شود.
تشخیص نادرست قبل از درمان و استفاده از تکنیک‌های ناصحیح و غیرعلمی ماساژ دارای عوارض و خطراتی است؛ به عنوان مثال در بعضی موارد فتق شدید دیسک، نباید از ماساژدرمانی استفاده کرد.
امروزه افراد زیادی در جامعه با ادعاهای مختلف و بدور از چشم مسئولین رسمی بهداشت و درمان ادعای انجام ماساژ و درمان بسیاری از بیماری ها می باشند. معمولا این افراد با شرکت در برخی همایش ها که ممکن است با علمی چندانی نداشته باشند و دریافت گواهی های آنها که بعضا هیچ اعتباری ندارد و نصب آن گواهی ها به در و دیوار محل فعالیت خود وجه ظاهری کسب می نمایند و به اغوای بیماران می پردازند. در این گونه موارد به عموم مردم و خصوصا بیماران نیازمند ماساژ توصیه می گردد از مراجعه به این افراد اجتناب نمایند
-تشخیص نادرست قبل از درمان و استفاده از تکنیک‌های ناصحیح و غیرعلمی ماساژ دارای عوارض و خطراتی است؛ به عنوان مثال در بعضی موارد فتق شدید دیسک، نباید از ماساژدرمانی استفاده کرد.

***

 ⛔موارد ممنوع  انجام ماساژ
 ⭕سابقه جراحی جدید، برخی بیماری‌های شدید پوستی، التهاب حاد مفاصل، حاملگی، تب بالا، آنوریسم و نیز سابقه سوختگی،
 ⭕ اسکار زخم، ادم، عفونت، واریس، التهاب، آبسه و زخم باز در موضع از مواردی است که نباید برای درمان آنها از ماساژ استفاده کرد و هر گونه مواردی که پزشک متخصص با تشخیص خود انجام ماساژ را منع می نماید.

***

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید