یکی از داروهایی که حکمای طب سنتی بر مصرف آن در این بیماری متفق القول هستند، ماءالجبن می باشد. ماءالجبن یک لغت عربی است که از ترکیب دو کلمه ماء به معنی آب و جبن به معنی پنیر تشکیل شده است.
🔹 ماءالجبن، آب پنیر را گویند؛ یعنی اگر شیر بسته شود و رطوبت از آن جدا گردد؛ به آن رطوبت، آب پنیر می‌گویند.
🔷روش تهیه ماءالجبن :
۸۰۰ گرم شیر تازه گاو را در ظرفی-ترجیحا پیرکس- به جوش آورده مقداری سکنجبین ترش یا سرکه انگوری یا آبغوره یا آب لیمو اضافه نمایید تا شیر بریده شود. زمانی که شیر بریده شد، شعله را خاموش کنید. جهت صاف کردن باید شیر را در پارچه ای ریخته، آویزان کنید تا آب، قطره‌ قطره از پنیر جدا شود و چیزی از اجزای پنیر، وارد ماءالجبن نگردد.
🔹برای اثربخشی بیشتر، می توان زمانی که شیر در حال جوشیدن است (قبل از اضافه کردن ترشی ها)، دو سه قاشق غذاخوری افتیمون را که در یک پارچه تمیز بسته شده، ۳-۲ بار در شیر داخل کرد و هربار ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه داشت تا عصاره افتیمون که یک سودازدای بسیار قوی است،وارد شیر شود. افتیمون نباید زیاد تحت تاثیر حرارت قرار بگیرد زیرا خواص آن از دست می رود.
تذکّر:
پنیر به جا مانده، با اضافه کردن کمی نمک، به عنوان پنیر خوراکی قابل استفاده است.
 
 

بیشتر بخوانید »»» تأثیر ماءالجبن در بیماری پسوریازیس

 
 
🔷روش مصرف ماءالجبن :
زمان مصرف این دارو، صبح ناشتاست. #ماء_الجبن_افتیمونی به دست آمده به روش فوق باید به ۳ قسمت تقسیم شده، هر قسمت به فاصله نیم ساعت از قسمت دیگر مصرف شود. در فواصل مصرف، بیمار باید ورزش کند تا عرق نماید. این مایع باید گرم مصرف شود و پس از مصرف، بیمار تا ۳-۲ ساعت چیزی نخورد. رعایت دستور مصرف ماءالجبن بسیار مهم است و مصرف آن به روشهای دیگر تاثیر درمانی مناسبی در بدن نخواهد داشت.
🔷خواص ماء الجبن :
ماء الجبن به علت رقت و لطافت قوام، نفوذ بسیار بالایی دارد و به سرعت به عضو مقصد میرسد.
به علاوه، بعد از مصرف آن، فضولاتی در بدن باقی نمی ماند و همه آن، غذای بدن می شود. ماءالجبن، صفرا و سودا و اخلاط سوخته و مواد زاید را آماده دفع کرده از بدن خارج می کند؛ کلیه ها را پاکسازی و سده ها و گرفتگی های کبد و سایر اعضا را برطرف می نماید و به بدن رطوبت می بخشد.
🔷ماءالجبن از دیدگاه طب جدید:
تاثیرات مثبت ماءالجبن در بیماری های مختلف در مقالات متعدد طب جدید نیز به اثبات رسیده است، که اثر آن بر فشارخون، بهبود خواب و یبوست را اثبات شده است.
 

تشخیص مزاج به صورت علمی »»» پرسشنامه تعیین مزاج دکتر مجاهدی

 

***

دکتر مریم نواب زاده
متخصص طب سنتی ایران
drnavabzadeh@

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید