مواد غذایی که به طور روزمره استفاده می کنیم، دارای اثرات و تقسیم بندی های مختلفی هستند، برخی فقط تاثیر غذایی داشته و برخی نیز علاوه بر آن دارای اثرات دارویی می باشند. بر همین اساس خوراکی ها به غذای مطلق، دوای مطلق، غذای دوایی، دوای غذایی تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی و شرایط مصرف این دسته های غذایی می پردازیم.

نحوه مصرف غذاهای مطلق و دوایی چگونه است؟

در فردی که دارای صحت مزاج است، یعنی اندام‌های او عملکرد صحیحی دارند؛ تنها استفاده از غذای مطلق مجاز است تا مزاج وی را در حالت متعادل نگاه دارد. اما در اشخاصی که مزاج ایشان از حالت سلامتی کامل فاصله گرفته است و اغلب مردم به خصوص در زمان حاضر را شامل می شود، لازم است که از غذای دوایی به همراه مصلحات مناسب حال خودشان علاوه بر غذاهای فوق استفاده نمایند .

دسته های اصلی غذای مطلق کدام است؟

غذای مطلق شامل پنج دسته غذایی زیر است:

  1. نان گندم تهیه شده از گندم عاری از انواع آلودگی ها و آفت‌ها
  2. برنج مرغوب ایرانی
  3. گوشت گوسفند یک ساله و چاق، گوشت بزغاله شش ماهه، گوساله یک ساله، جوجه خروس یا مرغ، پرندگانی همچون کبک، همچنین ماهی تازه و کوچک مانند ماهی سفید و قزل‌آلا به شرط اینکه همه این حیوانات محبوس در مکانی نباشند و همگی در علفزار خوب تغذیه نموده باشند یا اگر ماهی است در دریا بوده باشد.
  4. مواد با طعم ملایم شیرینی خصوصاً اگر با شکر و بادام تهیه شده باشند. مواد شیرین سریع جذب می‌شود و از این جهت در داروهای طب ایرانی کمی شیرینی اضافه می نمایند. البته گاهی شیرینی ها برای برخی افراد مضر است مانند عسل که در برخی سبب ایجاد دل درد نفخ و دل پیچه می شود.
  5. میوه هایی مانند انجیر، انگور (که مصرف آنها قبل از غذا توصیه می‌شود)، انار ملس (پس از غذا)، خربزه در فاصله بین دو وعده غذایی و رطب تازه.

شرایط مصرف غذای دوایی چگونه است؟

 همان طور که ذکر شد مصرف غذای دوایی مانند سبزیجات و میوه ها برای حفظ سلامتی فرد کاملاً سالم (حافظ صحت) مناسب نیست بلکه برای فردی که از مزاج سلامتی خود انحراف پیدا کرده است یعنی (منحرف صحی) شده است توصیه می شود:

  1. برای افراد با مزاج گرم: آش های انار و آلو.
  2. برای افراد با مزاج سرد: غذاهای سبک و همچنین استفاده از زعفران و ادویه‌هایی همچون زیره دارچین و غیره در غذا.
  3. برای گوشت های دیرپز: استفاده از ادویه و سرکه در پخت گوشت های دیر پز و سخت هضم مانند گوشت گاو و مرغابی.

دفع ضرر غذای دوایی چگونه انجام می شود؟

روش هایی برای دفع ضرر غذای دوایی در منابع طب ایرانی توصیه شده است، اما نکته اینجاست که ایجاد این تغییرات برای فرد خود می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند، پس توصیه می شود تا حد امکان از مصرف غذای دوایی خودداری کنید، اما اگر غذای دوایی خورده شد، در صورت بروز مشکل حتما با متخصص طب ایرانی مشورت کنید و از مصرف خودسرانه مصلحات برای رفع اثر غذای دوایی خودداری کنید.

****

منبع: برگرفته از کتاب «اصول خوردن و آشامیدن» نویسندگان «دکتر سمیه فتحعلی، دکتر فاطمه علیزاده، دکتر فاطمه مرادی» پزشک متخصص طب ایرانی

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید