هر کدام از طعم ها از دیدگاه طب ایرانی دارای کیفیت و خصوصیات خاص خود هستند که در ادامه به صورت مختصر به آنها و عوارض و فواید طعم های مختلف غذا می پردازیم:

انواع طعم ها

طعم شیرین:

شیرینی‌ها گرمند ولی خیلی گرما زا نیستند گرمی بسیار بالا از آنها آشکار نمی شود مگر آنکه همواره خورده شوند و یا فردی که مواد شیرین می‌خورد استعداد اثرپذیری از آن را داشته باشد مانند بیماران تب دار و اشخاص با مزاج گرم همچنین مصرف دائم شیرینی ها صفرا و خون را افزایش می دهد که می تواند سبب ایجاد بیماری در کبد و طحال شود. البته برای سینه و شش خوب می باشند و شاداب کننده بدن باشد.

طعم ترش:

تا حدی مزاج سرد دارد خلط صفرا و خون را کاهش می دهد در صورتی که روده ها پاک و تمیز باشند سبب بند آمدن شکم شده و در صورتی که بلغم در دستگاه گوارش زیاد باشد شود سبب تلیین شکم‌میشود ترشیها اشتها را افزایش داده ولی برای اعصاب مضر می باشد.

طعم تلخ:

سبب ایجاد گرمی و خشکی زیادی می شود و تولید صفرا در بدن افزایش می دهد.

طعم تند:

بیشتر از تلخی ها ایجاد گرما می کند و برای همین سبب افزایش حرارت بدن می گردد همچنین تولید صفرا را در بدن افزایش می دهد.

طعم شور:

بدن را گرم و خشک میکند و شکم را بند می آورد چنانچه خوردن آن پیوسته باشد سبب افزایش صفرا و سودا می گردد ولی چنانچه پیوسته نباشد شکم را روان میکند.

سایر مواد غذایی

چربی ها:

شکم را روان کرده و زودتر از آنکه غذای کافی خورده شود انسان را سیر می کند به خصوص در افراد تب دار یا کسانی که کبد گرم دارند ایجاد گرما می نماید سبب افزایش بلغم و کندی ذهن و افزایش خواب می گردد مبتلایان به کم‌خونی نباید از مصرف مواد خوراکی چرب مداومت داشته باشد وگرنه دچار عوارض حاصل از آن از جمله کم اشتهایی میشود.

بند آورنده ها قابض ها:

اگر به صورت مداوم خورده شود بدن را سرد و خشک می کند و سبب بند آمدن شکم می‌شود.

غذاهای بی طعم و بی مزه:

برخی از غذاهای بی مزه کیفیت میانه داشته و برخی تا حدودی طبیعت سرد دارند.

پرهیز از زیاده‌روی در یک طعم:

در طب ایرانی هرکدام از طعم ها هم عوارضی در بدن ایجاد می کند و به همین علت توصیه می شود ضرر برخی از طعم ها با اضافه کردن طعم دیگر گرفته شود مثلاً این که زیان مزه ترش با مزه شیرین و برعکس دفع می شود و ضرر بی طعمی با مزه شور یا تند گرفته می‌شود. حالا اگر در خوردن مواد با یک طعم خاص، زیاده روی شود مشکلاتی در بدن به وجود می آید که به عنوان مثال برخی از آنها در زیر آورده شده است:

  • مواد با طعم بی مزه: کسالت بدن و اعصاب
  • مواد ترش: افزایش سرعت پیری
  • شیرینی‌ها: گرمی بدن و فاسد شدن خون
  • شورها خشکی و لاغری نامناسب بدن مضر برای چشم
  • چرب ها کاهش اشتها ضعف گوارش و کسالت بدن

ترتیب خوردن طعم های مختلف:

توصیه می گردد ابتدا خوراکی‌های شیرین میل شود چراکه از نظر طب ایرانی کبد غذای شیرین را زودتر جذب و هضم می کند اما اگر بعد از غذای اصلی خورده شوند به مرور زمان در بسیاری از افراد مشکلاتی را به وجود خواهند آورد البته در برخی مزاجها خوردن اندک شیرینی جات بعد از غذا موجب هضم سریع تر غذا می گردد اما این مسئله در همگان صدق نمی‌کند و خصوصاً افرادی که معده های بلغمی و حاوی رطوبت بسیار دارند نباید بعد از غذا به طور مداوم و عادتی از دسرها و مواد شیرین استفاده کنند.

****

منبع: برگرفته از کتاب «اصول خوردن و آشامیدن» نویسندگان: «دکتر سمیه فتحعلی، دکتر فاطمه علیزاده، دکتر فاطمه مرادی» پزشک متخصص طب ایرانی

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید