زیبایی هدیه ای است الهی که برای حفظ آن باید از نوجوانی تلاش کرد. مو یکی از عوامل مهم زیبایی در زنان است و به ویژه دختران نوجوان به ظاهر و آرایش مو اهمیت زیادی می‌دهند. گاهی این مسئله باعث استفاده بی رویه از مواد شیمیایی و یا روش‌های نادرست برای آرایش مو شده و سلامت موهای آنها را به خطر می‌اندازد .

شوره سر چیست؟

پوست سر دارای لایه های مختلفی است که آخرین آن لایه سلول های مرده است. با شست و شو و برس زدن این سلول ها در همه افراد بدون اینکه متوجه بشوند می ریزند این پوسته ها در حالت عادی شوره نیستند اگر این پوسته ها بزرگتر شده به همراه چربی باشد که به آن شوره سر می گویند.

علت ایجاد شوره سر چیست؟

پزشکان علت خاصی را برای رخداد شوره‌سر مطرح نمی‌کنند ولی در طب سنتی یکی از دلایل ایجاد شوره سر و چربی بیش از حد پوست سر را هضم ناقص غذا ناشی از درهم خوری و پرخوری می دانند.

چه زمانی میزان شوره سر بیشتر می شود؟

به نظر می‌رسد با شروع روند بلوغ این حالت بیشتر رخ می دهد که شاید یکی از دلایل آن ورود کمی آزادانه تر کودک به انتخاب مواد غذایی و نحوه غذا خوردن وی باشد که با بزرگتر شدن از محدوده خانواده و نظارت آنان فاصله می‌گیرد.

انواع شوره سر کدام است؟

به طور کلی دو نوع شوره داریم:

۱: نوع خفیف

نوع خفیف آن که اندازه پوسته‌ها ریز است و به راحتی با شانه زدن از سر جدا می‌شود.

درمان نوع خفیف

این نوع به سادگی با تکیه بر تغییر عادت و درمان موضعی بهبود می‌یابد.

۲: نوع شدید 

نوع خفیف آن که اندازه پوسته‌ها درشت است ممکن است در هنگام شانه زدن به سختی جدا شود.

درمان نوع شدید شوره سر

در این نوع علاوه بر درمان موضعی، پاکسازی بدن نیز لازم است که باید تحت نظر پزشک متخصص طب سنتی انجام شود همچنین برای درمان این مشکل توجه به نوع غذاهای دریافتی به ترتیب خوردن آن ها بر اساس روش های تندرستی به خصوص بخش خوردن و آشامیدن بسیار کمک کننده است.

درمان های موضعی ساده برای شوره سر

استفاده از ترکیب برخی مواد گیاهی می تواند به درمان شوره سر کمک کند. برای تشخیص داروی مناسب به پزشک متخصص طب ایرانی مراجعه نمایید.

ترتیب غذا خوردن و نوشیدن راهکاری برای درمان شوره سر

شاید تا به حال به شما نگفته باشند که هر آنچه در پوست سرخ می دهد بازتابی از نحوه هضم و گوارش غذای شما است.

بنابراین بهتر است از کودکی به غذایی که خورده می‌شود توجه شود که چه می‌خورید؟، چه طعمی دارد؟، چه حسی در شما ایجاد می کند؟ آیا به حد کافی جویده می‌شود تا تکیه درشتی در هنگام بلع نداشته باشد. به این ترتیب در سال‌های آینده پس از کودکی نحوه تهیه غذا و اجزای درست کردن آن نیز دارای اهمیت می شود و نوجوان هرجایی اقدام به خوردن هر چیزی نخواهد کرد.

تاثیر برهم خوری:

درهم خوری یکی از علل شوره و چربی بیش از حد پوست سر محسوب می‌شود. به این ترتیب در ابتدا مادر به عنوان کسی که زمام امور آشپزخانه را به دست دارد بهترین فرد برای منظم کردن خوردن و نوشیدن فرزندان از ابتدای تولد است، و به سبب توجه مناسب به کودک کار مادر در نوجوانی بسیار ساده تر خواهد بود.

  • تهیه یک نوع غذا در هر وعده
  • مصرف غذای تازه،
  • نشستن در هنگام صرف غذا،
  • توجه به غذا،
  • خاموش بودن تلویزیون و موسیقی تند و مهیج،
  • صرف غذا به آرامی،
  • گذاشتن قاشق و چنگال در بشقاب پس از هر بار گذاشتن لقمه در دهان، و در نتیجه جویدن کافی لقمه غذا (حداقل ۲۰ بار جویده شود) یا به حدی باشد که در دهان کاملا یکنواخت و نرم باشد،
  • عدم مصرف ماست یا سالاد یا ژله به همراه غذا
  • و عدم مصرف نوشیدنی ها به همراه غذا

این موارد از جمله مواردی است که به عنوان اصول فرهنگ صرف غذا باید رعایت شود به این ترتیب غذا به خوبی گوارش شده و از میزان شیوع چربی پوست سر و شوره سر بسیار کاسته می شود.

****

منبع: برگرفته از کتاب «طب سنتی و بلوغ دختران» نویسندگان: دکتر الهام اختری، دکتر مریم ایران زاد اصل، دکتر سمیه ماهروزاده» پزشک متخصص طب ایرانی زیر نظر استاد سودابه بیوس

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید