تهیه اغلب سوپ‌ها راه خوبی برای افزایش مصرف سبزیجات در رژیم غذایی است. افزایش مصرف سبزیجات به سلامت افراد کمک می‌کند پس بهتر است به سوپ به چشم فرصتی برای دریافت انواع سبزیجات مفید نگاه کنید. در ادامه با طرز تهیه یک نوع سوپ سبزیجات به روش توصیه شده پزشکان طب ایرانی می پردازیم:

طرز تهیه سوپ سبزیجات

مواد لازم:

  • برنج: نصف پیمانه
  •  پیاز متوسط: ۱ عدد
  • هویج متوسط : ۲ عدد
  • ساقه کرفس :۲ عدد
  • کدو حلوایی: ۱ لیوان خرد شده
  • سبزی شامل جعفری و اسفناج پاک شده: ۲۰۰ گرم
  • روغن زیتون: ۱ قاشق غذاخوری
  • نمک زرد چوبه گلپر ساییده شده به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا برنج و عدس را بشویید و به همراه چند لیوان آب روی حرارت مناسب قرار دهید تا بجوشد.سپس پیاز خلالی خرد شده را به آن بیفزایید و صبر کنید تا بپزد. پس از پختن ، آن را با استفاده از همزن کاملاً مخلوط کنید تا به صورت یکنواخت در آید.

حال هویج را رنده کنید، کرفس و کدو حلوایی را به صورت ریز خرد کنید و همه را به سوپ بیفزایید و بگذارید بپزد. در انتها سبزی خرد شده را به همراه نمک و زردچوبه به سوپ اضافه کنید و اجازه دهید تا جا بیفتد.

در پایان برای سرو غذا، آن را در ظرف مناسبی بکشید و به همراه روغن زیتون و لیمو تازه و گلپر سائیده شده میل کنید.

نکته: به جای برنج و عدس می توانید از گندم و جو پوست کنده که از شب قبل خیس داده شده است، استفاده کنید.

***

خواص مواد غذایی موجود در این سوپ :

پیاز:

پیاز دفع کننده سموم، ادرار آور و شکننده سنگ کلیه و کیسه صفرا است. پیا پخته برای سرماخوردگی، ناراحتی های سینه و دفع اخلاط لزج از ریه ها مفید است. این خواص در پیاز سفید بزرگ بیشتر از سایر انواع آن است.

طبع پیاز: گرم و خشک و مصلح ان: شستن با آب و نمک، سرکه، آب انار و کاسنی می باشد.

هویج:

طبع هویج گرم و تر و مصلح آن ادویه گرم و آنیسون می باشد.

کدو:

طبع آن سرد و تر و مصلح آن آب عسل، میخک، زیره، نعناع، نمک، روغن زیتون، فلفل، خردل و آبغوره می باشد.

کرفس:

بازکننده انسداد کبد و طحال، تحلیل برنده باد و نفخ، اشتها آور و بازکننده حیض بوده، باعث تقویت قوای جنسی، تنقیه کلیه و مثانه و خرد کردن سنگ مثانه می شود . در بیماری های مفصلی  اکثر بیماری های سرد و بلغمی موثر است. اشامیدن اب آن جهت آسم، تنگی نفس، سکسکه و سردی احشاء مفید است. آشامیدن آب آن با اب انار و شکر جهت درمان مسمویت مفید است. در زنان باردار مصرف آن مناسب نیست و مصرف زیاد آن باعث آسیب بر روی جنین می شود.

طبع آان گرم و خشک و مصلح آن آنیسون می باشد.

برنج:

تولید کننده خلط صالح و خواب های خوب بوده، در درمان پیچش شکم ، زخم روده،

جعفری:

تقویت کننده معده و روده و کبد، هضم کننده غذا، باز کننده انسداد کبد و طحال، گرم کننده کلیه و مثانه و چاق کننده بدن می باشد. خوردن و بوئیدن آن جهت سرماخوردگی، دفع رطوبت و سردی مغز، سرفه خشک و ضماد ان جهت تسکین درد و ورم بواسیر مفید است.

اسفناج:

مدر، ملین، زودهضم و دفع کننده صفرا بوده، جهت التهاب و تشنگی، تب های گرم، بیماری های ریه مفید است. مصرف زیاد ان برای سردمزاجان و افراد دارای سردرد و بیماری های طحال مضر است.

****

منبع: برگرفته از کتاب «تغذیه در طب ایرانی اسلامی» نویسندگان: «دکتر غلامرضا کردافشاری، دکتر سید سعید اسماعیلی، دکتر حوریه محمدی کناری، دکتر مریم مقیمی»

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید