خورش کدو بادمجان یکی از غذاهای سنتی و پرطرفدار ایرانی است که به روش های مختلف آماده می گردد. در ادامه به ذکر دو روش مورد تایید در طب ایرانی پرداخته می شود.

روش اول تهیه خورش کدو بادمجان

مواد لازم

بادمجان رسیده: ۷ عدد

کدو خورشی: ۲ عدد

پیاز متوسط: ۱ عدد

گوجه فرنگی رسیده: ۳ عدد

روغن زیتون: ۵ تا ۶ قاشق غذا خوری

نمک ، زردچوبه و زیره سیاه : به مقدار لازم

دارچین، هل و زعفران: هر کدام نصف قاشق چایخوری

غوره یا آب غوره یا گرد غوره: به میزان لازم

پونه کوهی یا نعناء خشک :۱ قاشق غذاخوری سر صاف

طرز تهیه

بادمجان ها را پوست بکنید و به صورت طولی یا عرضی خرد کرده و روی آن نمک بپاشید و دو تا سه ساعت در آب سرد قرار دهید تا اب سیاه شود. سپس آب آن را چند بار عوض کرده تا دیگر سیاه نشود.

سپس آن را از آب خارج کنید و بشویید. کدوها را هم به صورت طولی یا عرضی خرد کنید و به همراه بادمجان ها در ماهیتابه بچینید. سپس آب و روغن را به آن اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا بپزد، طوری که س از پخته شدن، آب آن بخار شده و به روغن بیوفتد . حال در ظرف دیگری پیاز را خلال کنید و کدو و بادمجان ها را روی آن بچینید و یک عدد گوجه فرنگی را حلقه کنید و روی آن ها قرار دهید. بقیه گوجه فرنگی ها را به همراه نعناء یا پونه و نصف لیوان آب در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید. سپس مخلوط گوجه فرنگی را به همراه نمک و ادویه ها روی کدو و بادمجان ها بریزید و آن ها را روی حرارت قرار دهید. پس از به جوش آمدن ، حرارت را کم کنید و اجازه دهید خورش خوب جا بیوفتد. یک ربع مانده به آماده شدن غذا ، روغن و آب غوره را به آن اضافه کنید.

اگر از غوره استفاده می کنید باید آن را زودتر به غذا اضافه کنید تا کاملا پخته شود و به غذا طعم بدهد.

این مقدار غذا برای ۵ تا ۶ نفر کافی است.

روش دوم تهیه خورش کدو بادمجان

مواد لازم

بادمجان ۳ تا ۴ عدد

کدو خورشی: ۲ عدد

سیب زمینی متوسط: ۱ عدد

پیاز متوسط: ۱ عدد

پونه کوهی یا نعناء خشک: ۱ قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی رسیده: ۳ عدد

نمک و فلفل: به میزان لازم

ادویه ها شامل: زردچوبه، دارچین، زعفران و هل سبز به میزان دلخواه

آب غوره: به میزان دلخواه

روغن زیتون: ۳ تا ۴ قاشق غذا خوری

طرز تهیه

بادمجان را به روش گفته شده در بالا آماده کنید. کدو را به صورت حلقه ای و سیب زمینی را به صورت نگینی خرد کنید. حالا بادمجان ها را به همراه کدو ، سیب زمینی ، پیاز خلال شده در ظرف مناسبی بریزید و پوست گوجه فرنگی ها را کنده و آن ها را به صورت حلیه ای خرد کنید و روی مواد بچینید. پس از آن پونه یا نعناء را به مخلوط بیافزایید و نمک و ادویه ها را در یک لیوان اب حل و به ان اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا به جوش آید . سپس حرارت را کم و آب غوره را به غذا اضافه کنید و اجازه بدهید جا بیفتد. در انتها روغن زیتون را به خورش بیافزایید و غذا را از روی شعله بردارید. زمان پخت این غذا حداکثر ۴۵ دقیقه است.

این مقدار غذا برای ۳ تا ۴ نفر کافی است.

 

****

 

منبع: برگرفته از کتاب «تغذیه در طب ایرانی، اسلامی» نویسندگان: «دکتر غلامرضا کردافشاری، دکتر حوریه محمدی کناری، دکتر سید سعید اسماعیلی، دکتر مریم مقیمی» 

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید