ضعف نيروی جنسی مردان و توصيه های غذايی آن در طب ايرانی:
اختلال عملکرد جنسی مردان پدیده‌ای شایع می‌باشد. این مساله در آمریکا و در مردان ۴۰ تا ۷۰ سال ۵۲% گزارش شده است. اختلال مورد نظر شامل بی میلی جنسی، اختلال نعوظ، عدم وجود لذت جنسی، فقدان ارگاسم (اوج لذت جنسی) و انزال زودرس می‌باشد. در طب کلاسیک دلایل اختلال عملکرد جنسی و درمان های هر یک بیان شده است. در منابع طب سنتی ایران نیز به این بیماری مانند سایر بیماری ها توجه شده و به طور مفصل اسباب، علائم و درمان های اختصاصی آن بیان شده است. نکته قابل توجه در منابع طب سنتی ایران توجه طبیبان ایرانی به امر تغذیه در درمان بیماری هاست. به عنوان مثال رازی و سید اسماعیل جرجانی اعتقاد داشتند تا جایی که ممکن است باید بیماران را با غذا معالجه کرد و تا هنگامی که با داروی ساده و مفرد امید به معالجه باشد نباید به بیمار داروی مرکب داد.
ضعف نیروی جنسی مردان از دیدگاه طب سنتی ایران دارای ۲ علت عمده جسمی و روحی می‌باشد. در ادامه با بررسی دلایل جسمی با سایت مزاج همراه باشید.
۱) کم بودن حجم مایع منی:‌ در ديدگاه طب سنتي ايران كم بودن حجم مايع مني به عنوان يك عامل ضعف نيروي جنسي شناخته شده است كه دلايل آن خود در دو دسته كلي قرار گرفته و هر كدام علائم و توصيه هاي غذايي مربوط به خود را دارند.

  • ضعف قوای بدنی: از علائم ضعف قوای بدنی می‌‌توان به ضعيفي و لاغري بدن، زردي رنگ چهره و از دست دادن مايعات بدن نام برد. غذاهايي كه براي جبران ضعف بدن نام برده شده اند عبارتند از: گوشت بره و مرغ وكبك، قليه كدو و شلغم و پياز، شربت سيب، عصاره گوشت، قليه با ادويه هاي گرم و زردك و نخود و پياز و سير، مرباي زنجبيل، نارگيل، حلواي نشاسته و بادام و پسته، زرده تخم مرغ عسلي، نارگيل با شكر و شير برنج. غذاهایی مانند نخودآب، گوشت بره، كبك و تيهو، حليم از گوشت بره و مرغابی، حلوا از قند و نشاسته، حليم از گوشت مرغ، حلوا از روغن بادام يا روغن كنجد نیز غذاهای رطوبت بخش و مقوی قوای بدنی هستند.
  • سوء مزاج آلات منی (دستگاه تناسلی): این سوء مزاج خود به ۴ دسته تقسیم می‌شود:
  • خشکی دستگاه تناسلی: علائم آن عبارتند از: غلظت مني، خروج مني با دشواري، كم خوني و كم بودن گوشت بدن. برای بهتر شدن این وضعيت باید چيزهايي كه رطوبت را در بدن افزايش مي دهند میل شود. مانند غذاهاي رطوبت افزا مانند حريره هایی كه ايجاد لينت مي‌كنند، شورباي چرب، شير، لبنيات، اسفید باج۱ ماهي تازه كباب كرده به آتش و با پياز خام و گوشت پرندگان، كبوتر بچه، خرما با شير و انواع حلیم.
  • سردی دستگاه تناسلی: علائم آن عبارتند از منی بسیار غليظ و منجمد و سرد و خروج مني با دشواري. در چنین شرایطی، چيزهايي كه حرارت را در بدن افزايش مي‌دهند و باعث بهتر شدن وضعیت می‌شوند باید مصرف یا انجام شود. مانند: گرسنگي، حركات و يا ورزش معتدل و غذاهاي با طبع گرم که عبارتند از: مرباي زردک (هویج ایرانی)، مرباي ترنجبين، نخودآب، مرباي زنجبيل، حلواي زردك، نخودآب با گوشت مرغ يا تیهو یا دراج۲ و دارچين و زعفران، قليه با دارچين و خولنجان و كبابه، نخودآب با ادويه گرم وگنجشك و كبوتر بچه، نارگيل با شكر،گردو، حلواي نشاسته، فندق، بادام، پسته، چلغوزه، پسته كوهي، حليم از گوشت بزغاله، قليه گوشت بزغاله با پياز و زردك و شلغم و جوجه پرندگان.
  • حرارت دستگاه تناسلی: علائم حرارت دستگاه تناسلی عبارتند از زرد بون رنگ مني، سرعت انزال، بزرگي بيضه ها و برآمدگي عروق آلت تناسلی. بهتر شدن وضعیت با مصرف غذاهایی که در بدن ایجاد سردی می‌کنند. غذاهایی مانند سكنجبين، شربت ليمو، دوغ گاو شيرين، غذا از زرشك و ليمو و انار دانه و غوره، آش زرشك با گوشت بزغاله و مرغ و جوجه، آش ماش مقشر و نخود، شير، قليه خيار با گوشت بزغاله و اسفناج، مزوره۳ (آش بدون گوشت) با زرشك، گوشت جوجه مرغ و بزغاله با انار، مرباي به، مرباي آمله و رب انار شیرین.
  • رطوبت دستگاه تناسلی: علائم رطوبت دستگاه تناسلی، رقت منی، سفیدی و غلظت ادرار می‌باشد. هر کاری مانند مصرف زیاد آب که باعث افزایش رطوبت بدن شود باعث بدتر شدن این شرایط خواهد شد و هر عملی که باعث خشک شدن و کاهش رطوبات بدن می‌شود به بهبود این شرایط کمک می‌کند. غذاهایی که مصرف آن ها در این مورد توصیه می‌شود عبارتند از قلیه های ادویه دار، كباب با ادويه گرم مانند دارچين و زيره و آويشن، گوشت مرغ، گنجشك و دراج، سرخ كردني هاي ادويه دار با دارچين و زيره و آويشن، گوشت كبك، قليه هاي خشك و ماهي خشک.


۲) ضعف مغز:
علائم ضعف مغز شامل: كدورت حواس، فكر مشوش، دشواري در حركات، كندي در حركات، كم بودن ميل جنسي، كم بودن احساس حركت مني، عدم لذت از نزديكي، وجود تخيلات در زمان انزال و بعد از آن، سابقه آسيب مغزي ناشي از ضربه و يا بيداري مفرط، عدم توانايي نزديكي در هواي سرد می باشد. اگر ضعف مغز ناشی از سردی یا رطوبت باشد، نوشیدن آب یا چیزهای رطوبت افزا باعث بدتر شدن وضعیت می‌شود و اگر ضعف مغز ناشی از حرارت و خشکی باشد چیزهای گرم وضعیت را بدتر خواهد کرد.
غذاهای توصیه شده برای بهبود ضعف مغز: گوشت تيهو، دراج، جوجه مرغ و مانند اينها با نخود و زعفران و دار چين و میخک، نخودآب و کباب به همراه نان گندم یا چلو می‌باشد.
۳) ضعف قلب:
علائم آن شامل ضعف حرارت در كل بدن، ضعف و لينت نبض، حالي شبيه غشي و خفقان و رعشه بعد از نزديكي، كم شدن ميل جنسي، عدم لذت از نزديكي، كم بودن نعوظ، گاهي انزال بدون نعوظ، ترس با كوچكترين عامل، سابقه موردي كه سبب تحليل روح و حرارت غريزي و ضعف قوت شود مانند بيماري‌هاي مزمن و يا گرسنگي مفرط و يا رنج و مشقت فراوان.
غذاهای توصیه شده: شربت حماض(ترشک) و ليمو و سيب،گلاب، زیرباج ۴ وكباب از گوشت مرغ جوان و تيهو و دراج وگنجشك با ادويه مقوي و مفرحه.
۴) ضعف کبد:
علائم ضعف کبد عبارتند از كم شدن اشتها، كم خوني، ضعف هضم، ورم پلك و صورت، زردي يا سفيدي چهره، احساس درد و سنگيني در ناحيه كبد بعد از خوردن غذا، درد پهلوي راست و فساد خون، ارخا و سستي آلت بعد از دخول.
غذاهای توصیه شده: ماش، نخود، نخود اّب و گوش مرغ.
۵) ضعف معده:
كم شدن اشتها، كم خوني، ضعف هضم، احساس تهوع، بيقراري، سكسكه، آروغ، اشتها به چيزهاي ناخوشايند مانند گل و شوري و تندي، احساس اذيت و سنگيني در معده با هر نوع خوردني و آشاميدني از علائم ضعف معده می‌باشند.
غذاهای توصیه شده: گوشت مرغ و تيهو و دراج معطر شده با دارچين، هل، ميخك، زيره و زعفران و نيز آبلیمو، آب انار و سماق.
۶) ضعف کلیه:
علائم آن كوچك شدن كليه، كم شدن ادرار، تواتر ادرار، ضعف بينايي، سردرد، ناتواني در نزديكي و نزول مني بدون شهوت می‌باشد.
غذاهای توصیه شده: شير گوسفند و شتر كه جهت رفع این مشکل چيزي به حد اين دو نمي‌رسد، شير برنج، كله پاچه، به، زعرور (زالزالک)، خرماي قسب، شيريني ها مانند حلواي زردك، غذاهاي قابض مانند سوپ انار(رمانيه) ، شربت آب سيب و آب به و گلابي و ريباس و ليمو، عدسي با آب سماق و آب غوره و آب انار ، گوشت كبك و دراج و تيهو با  آب سماق و آب غوره و آب انار و زرده تخم مرغ عسلي با سماق.
۷) کم بودن حدّت (حرارت لازم) و سکون منی:
منی بسیار غلیظ و منجمد، دشواری در انزال و مصرف مخدرات مانند تریاک از علائم آن هستند.
غذاهای توصیه شده: حلوای کنجد و ارده، مرباي زنجبيل، مرباي شقاقل، مرباي زردك ،زرده تخم مرغ عسلي با دارچين و كمي مصطكی، نخودآب با مغز قرطم، گوشت دراج وكبك وگنجشك به شكل كباب يا سرخ شده و غذاهای گرم.
۸) ترک نزدیکی به مدت طولانی:
علائم آن ضعف در نعوظ و کم شدن میل جنسی می‌باشد.
غذاهای توصیه شده: شير، شكر ، زرده تخم مرغ، ماهي تازه، قلیه ها، گردو، پياز، شير جوشانده گاو با قند يا عسل، پسته، حلوا در روغن، فندق، گوشت بزغاله و جوجه و كبك و ساير پرندگان، كله پاچه، حليم، تخم، گنجشك، ماست با خرما و يا با پياز تازه.
۹) کم بودن نفخ عروقی:
از منظر طب ایرانی نفخ در عروق عامل ايجاد نعوظ است و تا نفخ عروقي وجود نداشته باشد نعوظ صورت نمي گيرد.
غذاهایی که دارای خاصیت تولید نفخ در عروق هستند، عبارتند از نخود، شلغم، جزر(زردک)، انگور، انجير، شاهي، پسته كوهي، پسته، چلغوزه، خرما (با شير)، ترب، نعناع، شنبليله، كنگر، چغندر، ترنج، خشخاش، سير پخته، چاي، خلر، گنجشک (در مزاج مرطوب)، ماهي، گوشت بره، مرغابي، كبك، كبوتر، شير تازه با کمی دارچین، باقلا و غذاهای غلیظ و نفاخ مانند نخود با پیاز و آب نخود.
۱۰) ضعف و یا فلج اعصاب آلت تناسلی:
علائم آن عبارتند از مني بسيار و رقيق و سهل الخروج بدون نعوظ، سرعت انزال، آلت داراي حس و حركت ضعيف بوده و روز به روز لاغر و ضعيف و باريك مي گردد، آلت با تماس با آب سرد كشيده نشده و يا كم كشيده مي شود، مي تواند به دليل ايستادن طولاني مدت در آب سرد و يا نشستن بر برف و يخ و يا استمناء به وجود آمده باشد. غذای توصیه شده در این مورد آب نخود می‌باشد.
با بررسی علائم مربوط به هر علت مي توان دريافت طبيبان طب سنتي ايران به انواع علل ضعف نيروي جنسي كاملا آشنا بوده و حتي به سلامت ساير اعضا نيز تاكيد فراوان كرده اند. بنابراين نه تنها توجه به عملكرد دستگاه تناسلي و مغز به عنوان سيستم هدايتي آن جهت رفع اختلال عملكرد جنسي لازم است، بلكه توجه به ساير اعضاي رييسه يعني قلب و كبد و نيز توجه به دستگاه گوارش به عنوان محلي براي هضم و جذب غذا كه در واقع ماده اصلي تشكيل دهنده مني است و حتي توجه به كليه ها به عنوان يكي از علل ايجاد شهوت، امری ضروری است.
در ديدگاه طب كلاسيك براي ضعف نيروي جنسي مردان دلايلي مانند بي ميلي جنسي، اختلال نعوظ، عدم وجود لذت جنسي، عدم وجود ارگاسم (اوج لذت جنسی) و انزال زودرس بيان شده است.
از دیدگاه طب سنتی ایران در درمان تمام انواع علل ضعف نيروي جنسي تاكيد شده كه بايد جميع بدن، قلب، كبد، مغز و دستگاه تناسلي نيز تقويت شوند و تكميل اين فعل را موقوف بر صحت اعضا ي رييسه يعني قلب، مغز و كبد و اعضاي تناسلي و وفور مني دانسته اند. استفاده از غذا يكي از اركان درمان كاهش توليد مني بوده و قدما به استفاده از غذا براي رفع اختلالات جنسي تاكيد بيشتري نسبت به استفاده از دارو دارند .
براي داشتن عملكرد جنسي مناسب بايد نعوظ نيز صورت بگيرد و چيزي كه ايجاد نعوظ مي كند نفخ و ريحي است كه داخل عروق آلت وجود دارد.
توجه به مزاجها و انواع سوءمزاج در طب سنتي ايران و نيز توجه به نفخ عروقي به عنوان عامل نعوظ و تاثير سردي و حرارت روي اين نفخ، چيزي است كه آن را از طب كلاسيك متمايز مي كند. با اين نگرش، نوع درمان و حتي غذاهايي كه به افراد مختلف توصيه مي شود كاملا مخالف و متضاد بوده و عقيده بر اين است كه اگر مزاج و يا سوءمزاج درست تشخيص داده نشوند و دارو و غذاي متناسب با آن تجويز نشود، نه تنها نتيجه اي حاصل نمي شود بلكه نتيجه عكس نيز ديده می‌شود.
نکته:
۱- مطالبی که در نوشتار فوق از منابع طب ایرانی نقل گردید در حال حاضر بعنوان دیدگاه های حکمای طب ایرانی است که جهت تایید نهایی و کاربردی نمودن آنها نیاز به تحقیقات و کارآزمایی های لازم در علوم پزشکی می باشد که البته برخی از این مطالب خصوصا اثر بخشی برخی از توصیه های غذایی طب ایرانی در بهبود ضعف جنسی مردان در مطالعات تجربی اخیر اثبات شده است.
۲- یکی از دلایل کاهش یا ضعف میل و نیروی جنسی زنان و مردان که مستندات علمی فراوانی در مورد آنها وجود دارد، انواع فشارهای روحی روانی، استرس ها، اضطراب، افسردگی و… می باشد. در این خصوص هر گونه نتیجه مناسب گرفتن از درمان ها منوط به رفع عوامل احتمالی روحی روانی یا سازگاری با شرایط ایجاد کننده آنها می باشد. (دکتر مرتضی مجاهدی)
واژه ها:
۱-  این واژه به معنای آش ساده یعنی بی چاشنی و ترشی است. ترکیبات اصلی آن گوشت و پياز و نخود است. بنابراین این غذا یک سوپ ساده از گوشت با مقداری پیاز و نخود بدون سایر افزودنی ها، خصوصا ترشی جات است. برخی کتب اصطلاحات با استفاده از ظاهر واژه که به معنای شوربای سفید (یا به معنای شوربا و اسپید یا اسفید به معنای سفید) آن را نوعی سوپ تهیه شده با ماست دانسته اند که به نظر می رسد با توجه به توضیحات منابع معتبر طب ایرانی در مورد نحوه پخت این سوپ و خصوصا کاربرد های آن صحیح نباشد. برداشت دیگری که تا حدی مناسب به نظر می رسد سوپی حاوی اسفناج باشد که در برخی منابع هم به افزودن آن اشاره شده ولی هر جا این نوع سوپ مد نظر بوده است از واژه اسفاناخیه استفاده شده است. (دکتر مرتضی مجاهدی)
۲- تهیو و دراج پرندگان وحشی از تیره قرقاولیان و خانواده کبک ها می باشند. این پرندگان به اندازه کبک یا کوچکتر از آن هستند و در مناطق مختف با نام های گوناگون شناخته می شوند. نکته مهم در مورد مصرف گوشت این پرندگان این است که امروزه دسترسی به چنین گوشت هایی میسر نیست ولی بعنوان جایگزین می توان از مرغ و کبوتر بومی و یا بلدرچین و کبک پرورشی استفاده نمود. (دکتر مرتضی مجاهدی)
۳- ریشه مزوره از تزویر به معنای فریب دادن است و در طب ایرانی به نوعی غذا تلقی می شود که پرکننده شکم باشد ولی خاصیت غذایی و کالری بالایی نداشته باشد. به صورت اختصاصی تر به سوپ رقیقی که با کمی برنج یا جو و مقداری سبزیجات بدون گوشت و روغن و حبوبات تهیه شده باشد مزوره گفته می شود. این سوپ جهت افراد چاق که نیاز هست که مواد زاید بدنشان را به تحلیل ببرند بعنوان یک غذای اصلی و جهت بیماران در دوره حاد بیماری بعنوان غذای موقت توصیه گردیده است.(دکتر مرتضی مجاهدی)
۴- زیرباج نوعی سوپ یا آش است که مواد اصلی آن گوشت، کمی نخود، گشنیز و مختصر ادویه جات معطر مانند زیره می باشد. خصوصیت ویژه این سوپ افزودن سرکه و شکر به گونه ای است که ترشی آن غالب بوده تا طبع آن گرم نباشد. این سوپ عمدتا جهت تقویت افراد گرم مزاج توصیه می گردد. (دکتر مرتضی مجاهدی)

***

منبع: مقاله دلايل ضعف نيروي جنسي مردان و توصیه هاي غذايي آن در طب سنتي ايران (اسماعیل ناظم)

تنظیم: سینا جوانبخت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید