“زعفران”

این گیاه در کتب مختلف با نام‌های بخوان، زعفران، کَیسَر و رفون آمده است و در کتب طب سنتی از آن با نام‌ زعفران و یا لغت عربی آن، کروکو نام برده می‌شود. نام انگلیسی زعفرانِ Saffron و نام علمی آن نیز Crocus Sativus می‌باشد.
زعفران گیاهی است چند ساله و کوتاه که ارتفاع آن به ۲۰ سانتی متر می‌رسد و طبیعت آن در درجه دوم گرم و در درجه اول خشک می‌باشد. برگ‌های آن دراز و خطی و مانند تره به رنگ سبز زیبا به طول در حدود ۱۰ سانتی متر می‌باشند که مستقیماً از یک پیاز سفت که غده زیر زمینی زعفران است، خارج می‌شوند. گل‌های گیاه زعفران، نسبتاً درشت، قیف مانند و به رنگ ارغوانی می‌باشند که جلوه‌ی خاصی را به این گیاه می‌بخشند. هر گل شش گلبرگ بیضی شکل و کاملاً جدا دارد و در داخل آن ۳ عدد پرچم و خامه و کلاکه و تخمدان زعفران قرار دارد. خامه دراز گل یا میله منتهی به کلاله‌ی سه شاخه‌ای کشیده و بسیار باریک می‌شود که این کلاله زعفران معروف را تشکیل می‌دهد که به صورت الیافی به رنگ قرمز و نارنجی می‌باشد به طوری که از هر صد هزار گل تازه زعفران، فقط ۱ کیلو زعفران خشک به دست می‌آید. زعفران دارای طعم تلخ و عطر قوی و رنگین می‌باشد. بهترین زعفرانِ، زعفرانی است که قرمز، خوش رنگ، تازه، دارای رایحه‌ای غلیظ و بسیار خوش و تلخ مزه است. توجه داشته باشید از آن‌جایی که رنگی که گل گیاه گلرنگ ایجاد می‌کند به رنگ زعفران بسیار شباهت دارد، برخی افراد سودجو، پودر گلرنگ را به جای پودر زعفران عرضه می‌کنند که قطعا خواص متفاوتی با زعفران معروف دارد.
 

بیشتر بخوانید »»» گیاهان دارویی اگر سودمند نباشند ضرر ندارند!!؟؟؟

 
محل رویش:
 زعفران بیشتر در کشورهای اسپانیا، هند، پاکستان و ایران می‌روید. در ایران نیز استان‌های خراسان دارای مزارع متعدد زعفرانِ می‌باشند.
خاصیت:
زعفران طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت گرم و خشک است، خواص آن، فرح آور قوی و برای تقویت حواس و مغز نافع است. زعفرانِ مدر و محرک قوای جنسی می‌باشد. مقوی معده، کبد و جهاز تنفسی است و نشاط و خنده ایجاد می‌کند. کلیه و مثانه را پاک می‌کند و بازکننده‌ی گرفتگی های دماغ، کبد و تحال است. خوردن یک مثقال آن در موارد سخت زایی مفید است. خوردن زعفرانِ با عسل برای خرد کردن سنگ مثانه بسیار مفید می‌باشد. استشمام بوی آن برای افرادی که دچار بی‌خوابی هستند می‌تواند خواب آور باشد. مالیدن آن به چشم برای افزایش دید و رفع جرب و التیام جراحت چشم مفید است. مالیدن محلول آن برای سر درد شدید و بی‌خوابی مفید است. زعفران از فساد اخلاط بلغمی جلوگیری کرده و عفونت را نیز اصلاح می‌کند و خواص دواها را به قلب و اعضای دیگر بدن می‌رساند.
 

مزاج خود را تعیین کنید »»» پرسشنامه تعیین مزاج دکتر مجاهدی

 
مضرات:
مصرف زیاد و مداوم زعفران برای کلیه ضرر دارد و اشتها را نیز ضعیف می‌کند و قی آور می‌باشد و زیاده روی در مصرف آن برای اعصاب ضرر دارد و باعث حالت تهوع، سر درد و حواس پرتی می‌شود که از این نظرها باید با انیسون و سکنجبین مصرف شود. پیاز زیر زمینی این گیاه نیز سمی می‌باشد.

***

منبع: کتاب علم الادویه (سید محمدعلی سید‌نظری) و جلد دوم کتاب معارف گیاهی (حسین میرحیدر)
ویرایش و تنظیم: سینا جوانبخت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید