از دیدگاه طب سنتی ایرانی، بسیاری از بیماری های گوارشی، سردرد ها، کسالت ها، مشکلات پوستی و … مربوط به عدم مصرف صحیح مواد غذایی، هضم نادرست و انباشته شدن مواد دفعی در روده ها و سموم در کبد است. لذا حکمای طب سنتی، اولین قدم در درمان اکثر بیماران را اصلاح وضعیت غذاخوردن دانسته اند. امروزه هم حجم و هم تنوع مواد غذایی مردم چندین برابر شده و هر فردی روزانه ده ها نوع مواد غذایی را به کبد خود تحمیل می کند.
 « رژیم استاندارد غذایی » طوری تنظیم شده است که علاوه بر تامین مواد غذایی مورد نیاز همه افراد، حتی الامکان از ورود مواد زاید و سمی به بدن جلوگیری می کند. اجرای این رژیم را به کلیه افرادی که می خواهند وضعیت فعالیت و گوارش خود را منظم نمایند توصیه می نماییم. بعلت اینکه بسیاری از مشکلات گوارشی مربوط به درهم خوری یا بی نظمی در غذا خوردن می باشد با رعایت رژیم استاندارد غذایی مرتفع خواهد شد. توصیه اینجانب به پزشکان و متخصص طب ایرانی اینست که این رژیم غذایی را برای بیماران خود خصوصا بمیارانی که با مشکلات گوارشی مراجعه نموده اند توصیه نمایند و بعد یک تا دو هفته از اجرای رژیم استاندارد در صورت عدم بهبود شکایات بیمار به تجویز نسخ درمانی اقدام نمایند. التبه بنده واقفم که علی رغم ارزش بسیار بالای توصیه های حفظ سلامتی، فرهنگ جامعه به گونه ای منحرف شده که مردم، پزشکی که کمتر دارو تجویز می کند و به توصیه های حفظ سلامتی بسنده می کند را بی سواد و غیر متبحر تصور می نمایند و این معضل هر روز با مسابقه اعضای نظام سلامت از پزشک و متخصص و…. در تجویز آخرین و گران ترین دارو های موجود عمیق تر می گردد. امیدوارم این روند روزی با همت پزشکان دلسوز و مدیران سلامت جامعه روند رو به سامانی را شاهد باشد.
صبحانه: حدود ۳۰ گرم کره گاو + چند تکه از جرم مربای به یا بالنگ ( بدون شیره مربا ) یا دو قاشق غذاخوری مربای زردک + نصف نان خانگی سبوس دار.
ناهار: برنج ( چلو زرشک ، چلو گشنیز ، چلو سماق ، چلو شوید ، چلو خلال بادام ، چلو زیره بویژه در مبتلایان به نفخ شدید شکمی و … ) + یک تکه گوشت گوسفند یا گوشت سینه مرغ که بصورت کبابی یا آب پز پخته شده باشد ( موقع پختن بصورت آب پز باید بگونه ای تنظیم شود که هنگام آماده شدن غذا، آب آن تمام شده باشد ).
شام: بخشی از ناهار ظهر.
میان وعده: حداکثر ۲-۱ عدد سیب یا هویج خام.
تذکر: از مصرف تنقلات اضافی مانند شکلات و … اکیداً اجتناب کنید و در صورت ضعف شدید و گرسنگی مصرف عسل با موم را اجرا کنید.

***

منبع: دکتر مرتضی مجاهدی
تنظیم: سینا جوانبخت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید