تخم مرغ به عنوان یک منبع طبیعی و غنی از ویتامین ها، مواد معدنی مورد نیاز بدن، پروتئین ها و آنتی اکسیدان ها می باشد. برای حفظ خواص تخم مرغ و حفظ بالاترین محتوای مواد مغذی تخم مرغ، پخت و پز مناسب آن اهمیت دارد. بنابراین توجه به نوع پخت و میزان پختن تخم مرغ از نکات مهم در استفاده از این ماده غذایی می باشد.

تخم مرغ خام یا پخته

آیا می توان تخم مرغ را خام مصرف کرد؟

طبق توصیه های تغذیه مدرن، مصرف خام تخم مرغ خطراتی همچون عفونت با سالمونلا انتریتیدیس را دارد. نبابراین از مصرف خام تخم مرغ باید پرهیز نمود.

در چه خوراکی هایی از تخم مرغ خام استفاده می شود؟

امروزه در تهیه بستنی های خانگی و همچنین تولید سس مایونز، از تخم مرغ خام استفاده می شود.

اهمیت پخت تخم مرغ

روش پختن تخم مرغ تاثیری بر افزایش یا کاهش خواص آن دارد؟

جهت حفظ بالاترین محتوای مواد مغذی این ماده پرخاصیت پخت و پز مناسب آن توصیه می گردد.

اهمیت پخت تخم مرغ از دیدگاه طب ایرانی چگونه است؟

فرایند طبخ تخم مرغ نه تنها موجب کاهش کیفیت آن نمی شود بلکه منجر به افزایش قابلیت هضم پروتئین آن می گردد. چرا که با پخت سفیده، آویدین غیرفعال و بیوتین، قابلیت جذب گوارشی پیدا می‌کند. این مساله کاملا مطابق با مطالب طب ایرانی است که تخم مرغ خام به دلیل عدم دریافت حرارت به راحتی به خون و مواد تشکیل دهنده اعضا تبدیل نمی شود. به همین دلیل پزشکان طب سنتی تخم مرغ خام را بیشتر در درمان های موضعی، جهت از بین بردن ورم ها و دمل ها تجویز می کردند.

روش های پخت تخم مرغ

چه روش هایی برای پخت تخم مرغ وجود دارد؟

حکمای طب ایرانی دست کم پنج روش پخت را مطرح نموده اند که شامل موارد زیر است:

  1. اندک گرم شده،
  2. عسلی،
  3. سفت آب پز،
  4. نیمرو
  5. خاگینه (کوکو)

بهترین روش پخت تخم مرغ کدام است؟

از بین پنج روش از پخت تخم مرغ بر روی اثرات درمانی و گوارشی زرده عسلی تاکید بیشتری وجود دارد چرا که هضم راحت آن منجر به ظهور بهتر اثرات مفید زرده تخم مرغ می شود.

چه روش هایی برای پخت و نگه داری ایمن تخم مرغ وجود دارد؟

  • هنگام تهیه انواع خوراک های تخم مرغی حتما  باید سفیده تخم مرغ کاملاً سفت شود زرده تخم مرغ نیز مقداری بسته شود و نیاز به سفت شدن کاملا نیست.
  • برای تهیه مناسب تخم‌مرغ عسلی باید آن را به آهستگی در آب نیم جوش یعنی دمای  زیر ۷۰ درجه سانتیگراد قرارداد تا هیچ سفیده ای به فرم مایع باقی نماند و زرده شروع به سفت شدن کند.
  • باید از پیش پخت یا گرم کردن مجدد تخم مرغ عسلی اجتناب کرد.

نکته: بنابراین مطالب، مصرف تخم مرغ عسلی خطری ندارد چرا که در متون طب ایرانی نیز تاکید بر بسته شدن کامل سفیده و نیم بند شدن زرده آن شده است.

روش تهیه و نگه داری تخم مرغ آب پز سفت چیست؟

برای تهیه تخم مرغ آبپز سفت باید دمای داخل تخم‌مرغ بالای ۱۶۰ درجه فارنهایت یعنی ۷۱ درجه سانتیگراد برسد و معمولاً توصیه می‌شود که بعد از پخت فوراً تخم مرغ در آب، سرد شده به سرعت داخل یخچال گذاشته شود. با این روش می‌توان تخم مرغ آب پز را داخل پوست خود به مدت یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

علت ایجاد حلقه سبز یا سیاه دور زرده کاملا پخته شده، چیست؟

در صورتی که تخم مرغ به مدت طولانی و در دمای بیش از حد مورد نیاز جوشانده شود، حلقه سبز یا سیاه اطراف زرده تشکیل می‌گردد. دمای بالای جوش منجر به افزایش فشار داخل تخم مرغ و هل دادن گاز سولفید هیدروژن از سفیده به سمت زرده شده و با واکنش شیمیایی بین سولفور داخل سفیده و آهن موجود در زرده این حلقه سبز رنگ تشکیل می‌شود. همین ترکیب سولفید آهن مسئول بوی خواص تخم مرغ سفت آب پز است.

راه پیشگیری از تشکیل حلقه سبز دور زرده چیست؟

برای پیشگیری از تشکیل این حلقه توصیه می‌شود که تخم مرغ در آب داغ پخته شود نه در آب در حال جوش و فورا پس از اتمام پخت، خنک کردن تخم مرغ انجام شود. 

آیا مصرف تخم مرغی که زرده آن حلقه سیاه رنگ دارد، مضر است؟

گرچه ذکر می‌شود که این تغییر رنگ در تخم مرغ بسیار جوشانده برای سلامتی مضر نیست اما از دیدگاه طب سنتی این تخم مرغ هضم بسیار سختی دارد و معده همه افراد قادر به هضم آن نیست.

****

منبع: برگرفته از کتاب «اصول خوردن و آشامیدن» نویسندگان:« دکتر سمیه فتحعلی، دکتر فاطمه علیزاده، دکتر فاطمه مرادی» پزشک متخصص طب ایرانی

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید