زرشک تسکین دهنده صفرا و خون و تشنگی و حرارت معده و کبد همچنین تقویت کننده قلب و کبد می باشد. به سبب طبع سرد آن برای افراد گرم مزاج گزینه بسیار مناسبی است. علاه بر تهیه انواع غذاها با زرشک، شربت زرشک نیز در طب ایرانی توصیه شده و به روش های مختلف و با افزودنی های مختلف آماده می گردد که هر کدام خواص ویژه خود را دارا می باشد. در ادامه به معرفی دو روش تهیه شربت زرشک می پردازیم.

 

شربت زرشک

مواد لازم :

زرشک تازه آبگیری ۵۰ گرم

عسل: به میزان لازم

طرز تهیه ی شربت زرشک:

ابتدا زرشک را تمیز کنید، با آب سرد بشویید و سپس در ظرف پیرکس قرار دهسید و ۴ تا ۵ برابر وزنش به آن آب اضافه کنید و برای چند دقیقه بجوشانید . پس از خنک شدن، زرشک ها را بمالید تا هسته آن جدا شود و مدت ۲۴ ساعت کنار بگذارید تا رنگ خود را به آب بدهد .

سپس مخلوط را صاف کرده و درون بطری بریزید و در یخچال نگهداری کنید .

در هنگام مصرف آن را با عسل مخلوط کرده و میل کنید .

نکته:

این شربت برای افرادی که صفراوی مزاج هستند بسیار مفید است.

 

***

شیره زرشک

شیره زرشک بر خلاف شربت آن، از میوه خشک تهیه می شود.

مواد لازم:

زرشک خشک :۵۰ گرم

آب : به میزان لازم

عسل: موقع مصرف یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه شیره زرشک:

زرشک خشک را در ظرفی ریخته و ۴ برابر مقدار آن آب اضافه کنید و ۳۰ دقیقه بجوشانید. سپس مخلوط را صاف کرده، مایع حاصل را مجددا بجوشانید تا حجم آن یک سوم مایع اولیه گردد. پس از این کار شیره زرشک را از روی حرارت بردارید. بعد از خنک شدن آن را در بطری ریخته و در مواقع مصرف با آب و یک قاشق عسل مخلوط نموده و میل کنید.

نکته:

این نوشیدنی گزینه مناسبی برای جلوگیری از گرمازدگی در فصل تابستان می باشد.

 

****

 

منبع: برگرفته از کتاب «تغذیه در طب ایرانی اسلامی» نویسندگان: «دکتر غلامرضا کردافشاری، دکتر حوریه محمدی کناری، دکتر سید سعید اسماعیلی، دکتر مریم مقیمی»

و کتابچه «تدابیر حفظ سلامتی در دوران سالمندی بر پایه آموزه های طب ایرانی» نویسندگان: «دکتر سید صدیقه یوسفی، دکتر مریم مقیمی»

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید