حریره ها از جمله غذاهای خوشمزه‌‌ای هستند که فواید غذایی ارزشمند و کاربرد درمانی کم نظیری دارند و در کتب و منابع طب ایرانی نیز به آن ها توجه ویژه‌ای شده است. از حریره ها به عنوان یک پایه غذایی و دارویی جهت رفع خشکی بدن افرادی که از نظر مزاجی خشک هستند استفاده می شود. به عبارت دیگر حریره ها از مواد غذایی مرطب یا رطوبت بخش هستند. حریره ساده به عنوان یک پایه غذایی، ساده ترین نوع حریره ها می باشد و به حسب نیاز افراد و بیماران، انواع داروها یا ترکیبات غذایی را می توان به آن اضافه نمود. پایه اصلی حریره ها بادام و نشاسته می باشد. حریره برای افرادی که دارای مزاج خشک می باشند خصوصا افراد سرد و خشک و حتی افرادی که به دنبال خشکی یکی از اعضا مانند مغز دچار مشکلاتی مانند بی‌خوابی و تحریک پذیری هستند، بسیار سودمند است. این غذای سالم و خوشمزه جهت مصرف افراد سالمند نیز بسیار مناسب است. با توجه به این که مزاج سالمندان در حقیقت به سمت سردی و خشکی میل می نماید، غذاهایی که گرم و تر باشند برای ایشان بسیار مناسب است. بهتر است افرادی که هضم ضعیف دارند در هر وعده یک پیمانه کوچک از حریره را بدون نان و غذای دیگری میل نمایند. حریره ساده یکی از بهترین غذاها برای افرادی است که از سرفه خشک رنج می برند. در ادامه طرز تهیه حریره بادام ساده را با هم مرور می‌کنیم.
طرز تهیه: ۱۰ عدد بادام درختی پوست کنده را آسیاب کنید و با ۱ لیوان آب، ۱ لیوان شیر، نصف استکان گلاب و ۱ قاشق آرد برنج یا نشاسته مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا پخته شود. به همین سادگی حریره بادام شما حاضر است. از میل کردن آن لذت ببرید.
میزان مصرف: در بزرگسالان روزانه ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری و در اطفال ۲ تا ۳ قاشق مرباخوری، به صورت میان وعده ۲ ساعت قبل از ناهار و شام میل شود. در صورت نیاز با مشورت پزشک می توان حریره تهیه شده را به عنوان یک وعده غذایی بدون نان مصرف نمود.

***

منبع: دکتر مرتضی مجاهدی
تنظیم: سینا جوانبخت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید