در هوای گرم تابستان احتمال بروز گرمازدگی برای افراد زیاد است، این احتمال برای گروه های آسیب پذیر تر از جمله کودکان، بیماران و سالمندان بسیار بیشتر است. در راستای حفظ سلامتی سالمندان بهترین روش حمایت از این قشر جامعه و مراقبت بیشتر است. در ادامه این مطلب به توصیه هایی برای جلوگیری از گرمازدگی سالمندان می پردازیم.

توصیه های طب ایرانی برای جلوگیری از گرمازدگی سالمندان چیست؟

برای جلوگیری از گرمازدگی رعایت توصیه های زیر در فصول گرم سال به خصوص برای سالمندانی که در مناطق گرمسیری زندگی می کنند پیشنهاد می‌شود:

 ۱) توصیه های سبک زندگی

۱: در هنگام گرمای هوا و برای جلوگیری از گرمازدگی در ساعت تابش مستقیم آفتاب از حدود ۱۰ صبح تا ۴ عصر در فضای باز و در معرض آفتاب قرار نگیرید و در صورت اجبار به خروج از خانه نواحی سایه را انتخاب کنید.

 ۲: از کلاه لبه دار و لباس‌های نخی و خنک مناسب استفاده نمایید، لباس های تنگ و چسبان مانع نفوذ و گردش هوا در زیر لباس و باعث تولید گرمای بیشتر می‌شوند.

۳:از قرار گرفتن در داخل اتومبیل بدون کولر در هوای گرم حتی با پنجره باز خودداری کنید زیرا دمای داخل اتومبیل حداقل ۱۰ درجه گرم تر از محیط بیرونی است و به سرعت فرد را دچار گرمازدگی و کاهش آب بدن می کند.

۲) توصیه های خوراکی

۱: از میوه ها و سبزیجاتی مثل: سیب، گلابی، خیار، هندوانه، خربزه، کاهو، گشنیز، خرفه، کاسنی، اسفرزه، خاکشیر، آلو بخارا و غیره بیشتر استفاده کنید.

۲: پیش از قرار گرفتن در محیط گرم و یا ورزش، آب و املاح کافی میل کنید.

۳: برای پیشگیری از گرمازدگی و تشنگی از ترکیبات زیر استفاده کنید:

  1.  ماءالشعیر طبی بخورید.( این شربت در تسکین تشنگی تاثیر بسیار دارد. به علاوه مواد نا مناسب را از بد خارج می کند.) 
  2.  شیره زرشک: این شیره باید با آب مخلوط شده و میل شود. به صورت شربت میل شود.
  3.  شربت نارنج و یا شربت بالنگ بنوشید 
  4. شربت لیمو بنوشید. مقداری شکر را در ظرفی بریزید و آنقدر آبلیموی تازه بر روی آن بفشارید که روی شکر ها را آبلیمو بگیرد، سپس یک شبانه روز مخلوط را در ظرفی در بسته در دمای معمولی نگه داری کنید ، سپس صاف کرده و با قدری دیگر آبلیمو روی حرارت به قوام آورید. مایه شربت فوق را در هنگام مصرف با اب رقیق کرده و بنوشید. شربت لیمو علاوه بر ربع عطش مواد زائد را نیز از بدن خارج کرده و مصرف مداوم آن موجب حفظ سلامتی می شود. 
  5. تخم خرفه خیسانده در دوغ مصرف کنید. به این ترتیب که تخم خرفه نیم کوب را در دوغ بخیسانید و مدتی در هوای آزاد یا روی حرارت غیر مستقیم (شوفاژ و…) قرار دهید تا خشک شود . دوباره به آن دوغ اضافه کنید و بگذارید خشک شود. این عمل را ۳ تا ۷ بار تکرار نمایید . حال تخم خرفه آماده مصرف است. می توانید آن را پودر کرده و در غذا بریزید و یا به نوشیدنی های بالا اضافه کرده و میل کنید. این ترکیب در طولانی مدت از بروز تشنگی جلوگیری می کند.

 

****

 

منبع: کتابچه تدابیر حفظ سلامتی در دوران سالمندی بر پایه آموزه های طب ایرانی» نویسندگان: « دکتر سیده صدیقه یوسفی، دکتر مریم مقیمی» متخصص طب ایرانی 

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید