میوه ها به عنوان یکی از منابع غذایی مفید و سالم و سرشار از ریز مغذی های مورد نیاز بدن می باشند و استفاده از آنها اگر با رعایت نکاتی همراه باشد می تواند بیشترین بهره را به انسان رسانده و از زیان‌های احتمالی نیز جلوگیری نماید.

کدام میوه ها غذای مطلق هستند؟

باید توجه شود که از نظر طب ایرانی تنها تعداد کمی از میوه جات غذای مطلق هستند و سایر میوه ها جزو غذای دوایی طبقه‌بندی می‌شوند. مواردی مانند انجیر، انگور (که مصرف آنها قبل از غذا توصیه می‌شود )، انار ملس( پس از غذا)، خربزه (در فاصله بین دو وعده غذایی) و رطب تازه جزء غذاهای مطلق هستند. و سایر میوه ها جزء غذای دوایی دسته بندی می شوند و نباید در مصرف آن ها زیاده روی کرد.

در مصرف میوه ها چه نکاتی را باید رعایت نمود؟

برای مصرف میوه ها نکات کلی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود:

۱: خوردن میوه در فصل مخصوص به خود

به عنوان اولین نکته‌ای که در منابع اسلامی و طب ایرانی به آن تاکید شده است این است که هر نوع میوه در فصل مخصوص به خود مصرف شود. نکته‌ای که متاسفانه امروز زیاد رعایت نمی شود مصرف میوه های گلخانه ای مانند خیار و گوجه است که همانند فصل گرم تابستان در زمستان هم رواج پیدا کرده است.

۲: خوردن میوه هر منطقه توسط ساکنان همان منطقه

همچنین تناول میوه ی هر اقلیم برای ساکنین متعلق به همان منطقه آب و هوایی توصیه می گردد. مثلا مصرف رطب و خرما توسط ساکنین مناطقی که در آنجا خرما و پرورش نمی‌یابد مناسب نیست و بنابراین نباید در مصرف آن زیاده‌روی شود.

۳: عدم مصرف میوه همراه با غذا

با توجه به اینکه اغلب میوه ها لطیف بوده و در زمان کوتاهی هضم می شوند نباید میوه ها را همراه غذا میل نمود. از حدود یک ساعت قبل تا دو ساعت بعد از غذا (بسته به نوع غذای خورده شده ) مصرف میوه می تواند موجب اختلال در هضم شده و به این ترتیب خواص میوه و هم فواید غذای خورده شده از بین می رود. در این میان استثنایی وجود دارد و آن مصرف میوه‌های قابض و با اندکی طعم ترش مانند انار، به و سیب است که خوردن آنها پس از غذا اشکالی ندارد و حتی به هضم بهتر غذا کمک می کند. البته در عمل به این توصیه مانند همه توصیه های درمانی نباید زیاده‌روی کرد.

۴: اهمیت میوه ی کاملا رسیده

میوه علاوه بر تازه بودن باید رسیده نیز باشد و از مصرف میوه های کال باید پرهیز شود.

۵: اهمیت مصرف میوه ها در زمان خستگی

در هنگام خستگی و گرما صرف میوه های تازه مانند انگور، انجیر، توت و زردآلوی خنک توصیه می‌شود.

۶: رعایت تناسب بین میزان فعالیت بدنی و مصرف میوه

از دیدگاه حکیم بزرگ رازی افرادی که فعالیت بدنی کم دارند باید در مصرف میوه تازه و نپخته رعایت تعادل را بنمایند. مصرف زیاد میوه تنها در افرادی که فعالیت بدنی قابل توجه انجام می‌دهند مجاز است.

۷: منع مصرف همزمان چند میوه با هم

در روایات اسلامی از خوردن میوه های مختلف با هم منع شده است که در این مورد مصرف همزمان انگور و انار استثنا شده است.

نکات مهم برای مصرف برخی از انواع میوه

برای مصرف برخی از میو جات نکات دیگری نیز ذکر شده است به عنوان مثال:

۱: مصرف برخی از انواع میوه‌ نیز مانند سیب و مویز و انگور و انار به هنگام صبح توصیه شده است.

۲: خوردن انار با پیه و پرده های داخل آن توصیه شده است چرا که طبق اصول طب ایرانی زیاده روی در مصرف هر میوه شیرین آبداری می‌تواند موجب شل شدن بافت معده و اسفنگتر تحتانی مری شود پیه انار و پرده های آن که مزه گس دارند اثرات قابض و محکم کننده خوبی بر روی معده ایجاد می کنند.

****

منبع: برگرفته از کتاب «اصول خوردن و آشامیدن» نویسندگان: «دکتر سمیه فتحعلی، دکتر فاطمه علیزاده، دکتر فاطمه مرادی» پزشک متخصص طب ایرانی

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید