در فصول سرد سال ( پاییز و زمستان) به خلاف فصول گرم دستگاه گوارش انسان قوی تر می شود. به همین دلیل انتخاب غذاهای مناسب این فصل بسیار اهمیت دارد. در ادامه به بررسی تدابیر غذایی فصل زمستان از دیدگاه طب ایرانی می پردازیم.

تدابیر غذایی فصل زمستان

هر فصلی دارای مزاج است. مزاج فصل زمستان سرد و تر است، بنابراین سردی و تری در این فصل بیشتر می‌شود. به این ترتیب اکثر افراد و به خصوص افراد دارای مزاج سرد و تر باید تدابیر فصل زمستان و مخصوصاً تدابیر غذایی مربوطه به آن را رعایت کنند. با رعایت تدابیر غذایی فصل زمستان بدنی سالم و آماده فعالیت های پرنشاط داشته باشید.

مهم ترین توصیه های غذایی برای فصل زمستان از دیدگاه طب ایرانی کدام است؟

از جمله تدابیر و توصیه های مهم در زمینه تغذیه در فصل زمستان موارد زیر می باشد:

  • از مصرف غذاهای سرد و تر در شب ها پرهیز نمایید. (به ویژه اگر علائم غلبه سردی و تری و بلغم را دارید.)
  • از غذاهای گرمی بخش بهره‌مند گردید و بدیهی است مقدار این غذاها در هر فرد به تناسب مزاج وی می باشد.
  • غذاهای اصلی افراد تندرست در این فصل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 گوشت شیشلیک، آبگوشت با ادویه گرم، کباب و بریان و گوشت کبک، تیهو، بلدرچین و مانند اینها. همچنین گوشت های سرخ شده با روغن گردوی بریان کرده یا روغن زیتون یا روغن هسته زردآلو و مانند این ها به ویژه با دارچین و زیره و رازیانه. زیرا که حرارت غریزی در این فصل مجتمع و قوی است و هضم در این فصل قوی و نیکو بوده و عمل گوارش برای بدن و معده آسانتر است.

  • سایر مواد گرمی و خشکی که برای تغذیه در این فصل مناسب هستند عبارتند از کره، عسل، بادام، انبه، تخم شربتی، پسته، پونه، پیاز، پیه یا دنبه، ترب، تره، جعفری، چای، خردل، خرما، خرمالو، دارچین، روغن، ریحان، زردچوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیتون، زیره سیاه، سیر، شنبلیله، فلفل، فندق، کرفس، مویز، کلم، گردو، گل سرخ، لپه، مرزه ، موسیر، موم عسل، نارگیل، نخود، نعنا، عرق بهار نارنج، هل و …
  • در فصل زمستان بدن نیاز به فضای بیشتر و نیز مقدار بیشتری گوشت دارد ولی اگر زمستان طبع زمستانی ندارد یعنی گرم تر از حد مورد انتظار است یا بارندگی کمی دارد غذاها را باید به اندازه خورد.
  • نوشیدنی ها و غذاها را به صورت گرم مصرف نمایید و از مصرف یخ جدا خودداری کنید.

چرا در زمستان باید بیشتر غذا خورد؟

 باید توجه داشت در فصول سرد سال به خلاف فصول گرم دستگاه گوارش انسان قوی تر می شود و بهتر است در صورت سلامت از غذاهای با غذایت بیشتر استفاده شود مصرف سنتی حلیم ها آش ها آبگوشت ها و کله پاچه در فصل زمستان از همین آموزه پزشکی بهداشتی ناشی می شود که متاسفانه امروز فراموش شده و مردم بدون توجه به شرایط فصل و اقلیم و سن و مزاج خود می خورند و می آشامند و در نتیجه مصرف حلیم گندم و کله پاچه و آبگوشت در روزهای گرم تابستان شایع شده است در مقابل در روزهای سرد سال اکثر از هندوانه گوجه خیار و لبنیات زیاد دست نمی‌کشند البته باید توجه داشت که مصرف هریک از موارد توصیه شده رابطه مستقیم با مزاج افراد و همچنین مبحث سازگاری غذایی دارد و لازم است زیاده روی در هر کدام از آنها دوری شود.

شرایط مصرف میوه در فصل زمستان چگونه است؟

در دنیای امروز انواع و اقسام میوه ها در فصل زمستان در دسترس عموم قرار دارد اما مصرف میوه های تابستانی که سرد و مرطوب هستند مانند هندوانه خیار گوجه و غیره موجب بروز عوارض و بیماری خواهد شد پس بیشتر از میوه های گرم و میوه های خشک و خشکبار استفاده نمایید حتی مصرف زیاد میوه هایی مثل پرتقال و نارنگی که رطوبت زیادی دارند بر خلاف آنچه تصور می شود به ویژه در افرادی که معده های سرد و تر دارند باعث افزایش احتمال بروز سرماخوردگی و نزله خواهد شد.

تدابیر غذایی فصل زمستان برای سالمندان چیست؟

 از تدابیر غذایی فصل زمستان برای سالمندان مزاقبت از مزاج آن ها و جلوگیری از ایجاد یبوست می باشد. بهتر است افراد کهنسال در زمستان انجیر خیسانده بخورند که به جهت تلیین مزاجشان بسیار خوب است.

****

منبع: برگرفته از کتاب «پاسداشت تندرستی با پزشکی ایرانی» نویسندگان: «دکتر ریحانه معینی و دکتر نرگس گرجی»

تهیه و تنظیم: فهیمه آرون

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید