گفتگو با دکتر عباس جوشن ،غذا در بیماران کرونایی

در این گفت‌وگو که با حضور آقای دکترعباس جوشن متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و یکی از همکاران فعال در مرکز طب ایرانی مشاوره بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد در مورد غذاهایی که برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مناسب می باشند گفت و گو گردید
 

 
بیماران مبتلا بهتر است در روزهای اول از خوردن گوشت قرمز خصوصاً گوشت های چرب و سرخ کرده و کبابی اجتناب نمایند همچنین مصرف شیر و لبنیات و غذاهای چرب و شیرین در روزهای اول ابتلا به کرونا که بیمار دچار بیماری حاد و بحران بیماری می باشد ممنوع است.
در ایام ابتدایی ابتلا به بیماری کرونا بهتر است که سوپ های ساده شامل کمی بلغور گندم چند عدد هویج پیاز کمی سیر زردچوبه و سبزیجاتی مانند جعفری شوید گشنیز و کمی کره حیوانی استفاده شود. همچنین نوشیدن آب سیب هر دو ساعت یک استکان یا آب انار و در صورت عدم دسترسی رب انار از نوشیدنی های مناسب روزهای اول ابتلا به این بیماری می باشد. جهت کنترل تب در کنار داروهای شیمیایی میتوان از دمنوشی شامل چند عدد عناب و یک یا دو قاشق گل بنفشه یا گل پنیرک یا گل ختمی استفاده نمود. در صورت وجود سرفه استفاده از ماءالشعیر طبی و جوشانده عناب و بنفشه شربت بنفشه و همچنین استفاده از عصاره شیرین بیان توصیه می گردد. موارد دیگری در خصوص توصیه های غذایی مربوط به شکایات مختلف بیماری کووید ۱۹ در این گفت‌وگو ارائه گردید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید