نام علمی: Cydonia vulgaris oblongata 
به در کتب طب سنتی ایران با نام «سفرجل» آورده شده و دارای ۳ نوع میوه است که خواص کلی اقسام آن عبارت است از:
– غذائیت آن بسیار اما دیرهضم است.
– هم مصرف خوراکی و هم بوئیدن میوه آن، موجب تفریح و نشاط و تقویت قلب و مغز و قوای مربوط به آنها می گردد.
– بوئیدن آن موجب قطع حالت تهوع و استفراغ می گردد و خوردن آن موجب تقویت معده و دهانه ورودی آن شده و از صعود بخارات معدی به سمت مغز و ایجاد بدبویی دهان جلوگیری می کند.
– مصرف آن پیش از غذا موجب يبوست مزاج و پس از غذا سبب تليين و نرمی مزاج است.
به خام دیرهضم بوده و به کندی از معده عبور کرده و به شدت موجب يبوست مزاج می گردد.
به شیرین: طبیعت آن در گرمی و سردی، نزدیک به اعتدال است و در ایجاد نشاط و تقویت قوای قلبی و مغزی قوی تر از دیگر انواع عمل می کند.
به ترش: دارای طبیعت سرد در درجه اول و خشک در درجه دوم است و در تقویت معده های گرم، قوی تر از نوع شیرین عمل می کند. عصاره آن در رفع تشنگی و استفراغ مکرر، مفید است و ادرار آور خوبی نیز هست
 به میخوش: در گرمی و سردی، معتدل و در درجه دوم خشک است. خواص آن مشابه دو نوع دیگر است و زیاده روی در مصرف آن موجب بروز سکسکه می گردد.
– اجزای مختلف درخت به، از جمله میوه (پرز، جرم، دانه)، برگ (مثلا در خشک کردن زخم) و شکوفه آن (مثلا در تسکین درد سر) دارای اثرات درمانی است
– میوه به، به روش های مختلف از جمله به صورت خام، عصاره، مربا، شربت، سکنجبین، ژب، روغن و دمنوش مورد استفاده قرار می گیرد – رب به هم از نوع ترش و هم از نوع شیرین تهیه میشود که نوع ترش آن در تقویت معده گرم و تسکین تشنگی و نوع شیرین آن در کسانی که احشای ضعیف دارند مناسب تر است.
– روغن به از افشره به پخته شده (مهرا شده) به همراه روغن زیتون تهیه میشود و در رفع شوره سر و زخم های دهانی و سرگیجه (دوار) و وزوز گوش (طنين) مؤثر است.
– مربای به از پخته و مهرا شدن آن به همراه عسل تهیه میشود و این روند موجب اصلاح خاصیت مسدد بودن جرم آن می گردد.
– دانه به :دارای طبیعت سرد و تر در درجه دوم همراه با اندکی قبض است و لعاب آن در خشونت حلق و سرفه های گرم و خشک و تسکین حرارت معده مؤثر است. نکته قابل توجه آنکه به دانه یکی از دو مفرده ای است که با  وجود داشتن حالت لعابی، مضر معده نیستند.
– PDR اجزای مورد استفاده «به» را دانه و میوه – عنوان کرده و مهم ترین مواد مؤثره آن، موسیلاژ، د تانن و ویتامین ذکر شده است که موجب میشوند «به» در درمان اختلالات گوارشی، اسهال، تا التهابهای مفاصل، سرفه و… مفید واقع شود.

***

دکتر نرجس گرجی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید