” توضیحات آیت الله جوادی آملی درباره کرونا “

 
آیت الله جوادی آملی طی سخنانی ضمن تاکید دوباره بر ضرورت توجه به توصیه های پزشکی در رابطه با ویروس کرونا، دعا و نیایش را از عوامل تعیین‌کننده در رفع و دفع بلایا از جمله این بیماری دانست.
وی در یک پیام تصویری در این زمینه، افزود:  یکی از مسائل دقیق جهان اسلام که توسط انبیای الهی بیان‌شده، دعا و نیایش است، درخواست یک موحد هرگز رد نمی‌شود اما امروز توحید در بین ما غبارگرفته، غم گرفته و مستور است و بسیاری از مسلمانان گرفتار شرک هستند.
این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیات پایانی سوره یوسف، گفت: بیشتر مؤمنین و مسلمانان به پرده رقیقی از شرک گرفتار هستند و این قبیل بیمارها در زدودن این پرده‌ها نقش عمیقی دارند، انسان باید باور کند که کل نظام خلقت دقیق و منسجم است و به‌این‌ترتیب ویروس کوچکی که لرزه بر اندام ۷ میلیارد مردم انداخته بر پایه حساب‌وکتاب است.
آیت الله جوادی آملی با اشاره به آیه دیگری از قرآن کریم، اضافه کرد: انسان از یک قطره آب آفریده‌شده اما امروز صدها دانشکده و دانشگاه درصدد شناخت بدن آن هستند و هنوز هم علت بسیاری از بیماری‌های انسان را کشف نشده است.
آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: از جامعه گران‌قدر پزشکی حق‌شناسی می‌کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم تمام کادر درمانی را مشمول رحمت ویژه خودش بگرداند.
وی ادامه داد: اولین گروهی که برای رهایی از ویروس کرونا باید دعا کنند کادر پزشکی و درمانی هستند و باید از خداوند متعال بخواهند که علم، کشف دارو و درمان بیماری کرونا را به آن‌ها اعطا کند.
این مرجع تقلید اضافه کرد: اولین جلسه دعا را جامعه پزشکی کشور انجام دهند و از خداوند بخواهند که توفیق کشف داروی درمان و نجات جامعه را در تمام شرق و غرب عالم را به شما عنایت کند و تمام جامعه بشری از شما استفاده کنند.
آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: کادر درمانی باید از درگاه خداوند برای رفع و رفع این بیماری دعا کنند، چه‌بهتر است که انسان به جایگاهی برسد که جوامع دیگر نیز بر سر سفره او بنشینند.
وی تصریح کرد: در مرتبه بعدی، مسوولان جامعه باید از به درگاه الهی دعا و نیایش کنند و از خداوند متعال درخواست کنند باقدرت بی‌کران خود آن‌ها را باوجود امکانات محدود در یاری‌رساندن به ملت بزرگ ایران و سایر جهان یاری نماید.
جوادی آملی گفت: خداوند در میان دل‌های شکسته است و دراین‌بین دعای افراد مبتلا و نزدیکان آن‌ها بسیار مؤثر است، همچنین عموم مردم هم باید برای رفع و دفع خطر از تمام مبتلایان و جامعه دعا کنند تا با رفتن این بیماری جامعه در سایه عقل و عدل اداره شود.
آیت الله جوادی آملی یادآور شد: دعا این چهار گروه نقش تعیین‌کننده‌ای در رفع و دفن بیماری کرونا دارد، همچنین صدقه دادن نیز مؤثر است.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی در قلب انسان هیچ‌چیزی جز خداوند متعال مؤثر قلمداد نشود و به معنای واقعی کلمه موحد باشد حتماً دعای چنین فردی مستجاب می‌شود.
این مرجع تقلید در ادامه اظهار داشت: رخداد تلخ و مهمان ناخوانده کرونا ویروس که جامعه بشری را گرفتار کرده است بارحمت مطلقه الهی هماهنگ است، گاهی خداوند افراد خوابیده و غافل را به‌وسیله این امور بیدار و انسان‌های بی‌تفاوت‌ها را هوشیار می‌کند.
وی اضافه کرد: در نظام خلقت چیزی شر نیست و اگر اندک آسیبی به جامعه برساند، شر آن بسیار کم است و خیرش بسیار زیاد می‌باشد.
آیت الله جوادی آملی افزود: ممکن است این بیماری و ویروس کرونا آسیب‌هایی برساند، اما دل‌ها را متوجه ذات اقدس اله می‌کند.
 

*** 

تشخیص علمی مزاج »»» پرسشنامه تعیین مزاج دکتر مجاهدی

 

****

بیشتر بخوانید »»»توصیه‌هایی برای پیشگیری از ویروس کرونا

 

****

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید