با شیوع بیماری کرونا تلاش ها برای درمان این بیماری به وسیله انواع داروها آغاز شده و همچنان ادامه دارد. در این راستا مطالعات متنوعی نیز بر روی انواع مفردات گیاهی صورت گرفته است. مطالعه بر روی تاثیرات سیاهدانه با توجه به ویژگی های درمانی و تاثیر آن در بهبود بیماری های تنفسی یکی از موارد مطالعات اخیر در زمینه بیماری کرونا بوده است. در ادامه به بررسی نتایج ضمنی این مطالعات می پردازیم. البته باید توجه داشت هنوز برای گرفتن نتیجه قطعی زمان زیاد و مطالعات بسیاری نیز است.

واژه شناسی سیاهدانه در زبان های مختلف 

نام عربی: الحبه السوداء

نام انگلیسی: Black Cumin

نام اردو: کلونجی

نام علمی:Nigella Sativa از خانواده Ranunculaceae

طبع این دانه چیست؟

طبع گیاه بسیار گرم و خشک می باشد.

موارد استفاده سیاهدانه چیست؟

از تخم گیاه به عنوان یک دانه خوراکی برای افزایش خواص غذایی نان به آن اضافه می شود اما در طب ایرانی نیز از این دانه به عنوان دارو استفاده می گردد.

بخش ‏های دارویی سیاهدانه کدام است؟

از دانه یآن برای موارد مختلف استفاده می شود از جمله ترکیب آن با عسل بسیار نافع است، همچنین از روغن دانه آن نیز استفاده می شود.

میزان مصرف چگونه است؟

میزان مصرف در گرم مزاجان حداکثر ۱.۵ گرم در روز. در سردمزاجان اندکی بیشتر می باشد.

آیا مصرف سیاهدانه می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد؟

احتمال ایجاد آلرژی پوستی پس از مصرف وجود دارد.

مضر برای کلیه

مصرف در بارداری ممنوع است و در ایام شیردهی مصرف آن با احتیاط می باشد. 

توجه: به دلیل داشتن مزاج گرم و خشک، بهتر است سیاهدانه در گرم مزاجان با احتیاط مصرف شود. در بارداری، بیماری کلیوی و کبدی و افراد دارای آلرژی به سیاهدانه، توصیه نمی‏شود.

نحوه مصرف سیاهدانه برای گرم مزاجان چگونه است؟

با توجه به طبع گرم این گیاه باید توجه شود که در گرم مزاجان با احتیاط مصرف شود. بهتر است ابتدا یک روز در سرکه خیسانده شود و سپس خشک شده، استفاده شود.

تاثرات سیاهدانه بر کرونا چیست؟

حداقل ۸ مطالعه وجود دارد که نشان می‏ دهد مواد مؤثر سیاهدانه نظیر تیموکینون، نیژلیدین و … می‏توانند مانع چسبیدن ویروس کووید ۱۹ به سلول میزبان شوند.

 نیژلیدین، یکی از مواد مؤثره سیاهدانه، خاصیت محافظت از کبد و کلیه داشته، متعادل کننده سیستم ایمنی، ضد التهاب، آنتی اکسیدان و مهار کننده برخی از پروتئینهای ویروس کووید ۱۹ است.

نتایج مطالعات آزمایشگاهی حاکی از اثربخشی مواد مؤثره سیاهدانه در مقابله با کووید ۱۹ و علائم شایع کرونا است. این مواد اثرات جانبی مانند اثر بر سیستم ایمنی و اثرات آنتی‏اکسیدانی و ضد التهابی نیز دارند.

ولی با توجه به شرایط بیماری و نبود درمان قطعی در بیماران بدحال، با توجه به ارزان، در دسترس و ایمن بودن سیاهدانه در استفاده کوتاه مدت، سیاهدانه می ‏تواند کاندید مناسبی برای ورود به رژیم غذایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در فازهای ابتدایی باشد بلکه از ایجاد فرم شدید ممانعت شود.

 

نویسنده: دکتر مرضیه بیگم سیاهپوش

تهیه و تنظییم: فهیمه آرون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید