حتما بارها برای شما هم پیش آمده که موقع خوردن آب، با این توصیه از اطرافیان خود مواجه شده اید که آب را نباید سرد نوشید. در مقابل این توصیه، مشکل عطش است که با آب گرم یا داغ بر طرف نمی شود. پس این سوال پیش می آید از نظر طب ایرانی آب را با چه دمایی باید نوشید؟ یا به عبارت ساده تر آیا آب سرد بخوریم؟ یا نه؟

آب سرد بخوریم یا نه؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید اول به بررسی انواع دماهای آب پرداخت.

انواع دماهای آب

از لحاظ دمای آب سه نوع دسته بندی می توان داشت:

  1. آب سرد (نه اب یخ)
  2. آب جوشیده سرد شده
  3. آب داغ

خواص و مضرات انواع دماهای آب

در ادامه به ویژگی ها، خواص و مضرات هر کدام می پردازیم:

۱:خواص و مضرات آب سرد( نه آب یخ):

 تنها آبی است که موجب تسکین عطش صادق و باعث تقویت معده، افزایش اشتها، نیکو‌کردن رنگ چهره، کاهش حرارت و رطوبت بخشی فراوان می شود.

 البته اگر بیشتر از حد نوشیده شود عوارضی را به همراه خواهد داشت. از مضرات آن این است که موجب پدیدار شدن بیماری های ناشی از سردی مزاج می شود. مضر اعصاب و قلب و کبد بوده و موجب کاهش خونریزی ماهانه، تولید خلط غلیظ و لزج در مفاصل و ستون فقرات، سستی بدن، تشدید سرفه و خشونت سینه می شود. همچنین مانع خروج ترشحات پشت حلق بوده و زکام را شدت می دهد.

 از آنجا که مصرف آن به همراه یخ مضر است برای سرد کردن آب توصیه شده ظرف آب در ظرفی که دارای یخ است قرار داده شود در حال حاضر یخچال با چنین روشی آب را خنک میکند.

۲: آب جوشیده سرد شده:

این آب نفخ کمی ایجاد می کند و مناسب برای اشخاصی است که دچار نفخ معده اند ولی برای افراد گرم مزاج مناسب نیست آب گرم برای هضم مضر است. نوشیدن آن موجب زردی رنگ چهره و ضعف و لاغری کاهش وزن و چربی بدن برای کبد و طحال و بی اشتهایی می شود. فرد را مستعد عفونت و التهاب خون و باعث عدم تسکین عطش می شود. استفاده از آب ولرم نیز فقط جهت مصارف درمانی مثلا همراه داروی مسهل یا قی آور یا برای پاکسازی معده و یا رفع سرفه توصیه شده است.

۳: آب داغ:

 نیز برای شرب معمول نیست بلکه در درمان بعضی بیماری ها مانند سرماخوردگی التهاب گلو سردرد و چشم درد و یبوست مفید می باشد در کل دردها را تسکین می دهد و خون قاعدگی و ادرار را برقرار می کند.

آداب نوشیدن آب چیست؟

آب را باید آهسته و به چند نفس (حتی امکان سه نفس) نوشید. بین وقفه های نوشیدن باید فرد ظرف را کنار بگذارد. از ریختن آب دهان، فوت کردن در آن، خوابیدن بلافاصله بعد از نوشیدن و همچنین نوشیدن به حالت خوابیده باید پرهیز کرد.

ظرف آب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین ظروف برای آشامیدن آب کاسه شیشه ای چینی یا سفالی است که سر آن گشاد باشد تا آب کمی در آن جا شود ولی در نظر فرد حجمش زیاد بیاید اگر رنگ آن سفید باشد بهتر است نوشیدن آب در ظرف قلعی و رویین تشنگی را سریعاً کاهش می دهد.

 آشامیدن آب در ظروفی از جنس طلا و نقره با آنچه تقویت کننده قلب محسوب می شود ولی از طرف دیگر باعث تپش قلب شده و از نظر شرع نیز منع شده است. همچنین در متون اسلامی از سرکشیدن آب مثل حالت گذاشتن دهان بر روی آبی مانند آب چشمه و آب جاری نهی شده است بلکه باید آب را در ظرف مناسبی ریخته و سپس نوشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید